וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר ממשיך לצלול: היציג - 3.682 שקלים

שלומי שפר

24.1.2008 / 16:02

לא עוצר בדרך למטה: לאחר ירידה של 2.2% אתמול, איבד היום המטבע האמריקאי עוד 0.8%. היורו נחלש קלות ל-5.40 שקלים

לאחר ירידה של 2.2% אתמול, המשיך הדולר את מסעו מטה. הדולר היציג איבד 0.8% לרמה של 3.682 שקלים לדולר. ההערכות בשווקים הם כי הדולר ימשיך ליפול בשל פער הריביות שנפער בין ריבית בנק ישראל העומדת על 4.25% לריבית הבנק האמריקאי העומדת על 3.5%. זאת לאחר הורדת הריבית החדה שלשום של נגיד הבנק הפדרלי, בן ברננקי. היורו נחלש קלות ל-5.40 שקלים.

על פי ההערכות, צפוי ברננקי להוריד את הריבית בשבוע הבא בשיעור נוסף של בין 0.5%-0.25%. לפי שעה, מעריכים כי בישראל לא גברו הסיכויים להפחתת ריבית.

בסקירת פינוטק על המסחר בשקל דולר שנשלחה הבוקר, נאמר כי "המטבע הישראלי התחזק אמש עד לרמת שיא של 3.6723 שקלים לדולר וסיים את יום המסחר סביב רמת 3.6850 שקלים לדולר. זאת על רקע שוק תנודתי ובשל הקיצוץ המפתיע של נגיד הפד בן ברננקי, אשר הוריד את ריבית הבנק המרכזי ב-0.75%.

"הבנק הפדרלי יקיים את פגישתו הרגילה ב-30 בינואר, וישנם הערכות כי הנגיד הבנק האמריקאי עשוי לקצץ את הריבית בעוד כ-0.25%. סטנלי פישר, נגיד בנק ישראל, צפוי להכריז בשבוע הבא על הריבית לטווח קצר. האינפלציה הגבוהה במשק המקומי וציפיות לעליות מחירים בטווח הקצר מהוות גורם מכריע אשר עשוי להביא את פישר לעלות את הריבית בעוד כ-0.25% לרמה של 4.5%.

"מימוש התחזיות יביא להפרש ריביות חיובי של 1.25% לטובת המטבע הישראלי. בטווח הקצר נראה כי רמת התמיכה המשמעותית של דולר מול השקל עומדת על 3.63 שקלים".

הין מוחק את כל הרווחים

עוד נכתב בסקירה כי הין מוחק את כל הרווחים על רקע העלייה בשוק המניות. המטבע היפאני הפסיד את הרווחים אשר צבר קודם לכן בתחילתו של יום רביעי, וחזר להיסחר סביב הרמות של 107 ין אל מול הדולר. זאת בשל העליות בשוק המניות בארה"ב אשר הגבירו את הביקוש לנכסים מסוכנים יותר.

מוקדם יותר אמש, עוררו הירידות החדות של המדדים המובילים בארה"ב ואירופה משקיעים רבים להקטין את חשיפתם לנכסים בעלי סיכון גבוה על אף הקיצוץ החד בריבית הפד ביום שלישי האחרון.

התזוזה בשוק המניות אשר הביאה את המדדים האמריקאים להתאוששות חדה לקראת סוף המסחר אמש, משכה משקיעים רבים לחזור לפעילותם הרגילה, אשר מתבטאת בהלוואת הין היפאני, בשל הריבית הנמוכה של 0.5% וקניית נכסים ומטבעות בעלי תשואה גבוה יותר.

הקיצוץ החד של 0.75% בריבית הפד לרמה של 3.5% הרגיע מאט את דאגות המשקיעים כי ארה"ב תיכנס למיתון חריף ותמשוך אחריה את הכלכלה הגלובלית. יחד עם זאת, התרחבות ההאטה הכלכלית לזירה הגלובלית עשויה להביא את נשיא הבנק המרכזי בגוש היורו ללכת בעקבות ארה"ב ולהוריד את הריבית לראשונה. ניתן לראות כי החוזים על שער הריבית מנבאים על ירידה של 0.75% בריבית ה-ECB השנה, כאשר הורדה קרובה תהיה כבר ברבעון הראשון של 2008.

  • עוד באותו נושא:
  • דולר

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully