וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המשקיעים דרוכים לקראת הודעת הריבית של בנק ישראל

28.1.2008 / 18:25

יום המסחר החל עמוק בטריטוריה השלילית כשלקראת סופו המדדים התאוששו כשהמשקיעים ממתינים להודעת הריבית שתפורסם היום בשעה 18:30.

יום המסחר בבורסת ת"א הסתיים במגמה מעורבת כשברקע המשיכו המדדים בעולם במגמה השלילית. הירידות החדות שנרשמו בבורסת אסיה הבוקר לא עודד את המדדים המובילים בת"א ואלו פתחו בירידות שערים של 1.5%. למרות זאת, במהלך יום המסחר נראה כי הירידות התמתנו ובסיכום יומי מדד ת"א 25 איבד מערכו כ0.2%.. ומדד ת"א 100 ירד ב – 0.1%, מחזור המסחר הסתכם ב-2.8 מיליארד שקלים. הירידות ביו שישי בוול סטריט הובילו את מדדים הבולטים באסיה לירידות חדות של יותר מ-4%. זאת, על רקע החשש מכניסה למיתון בארה"ב , משבר האשראי הגלובלי, ופרשת המעילה שהסעירה את העולם בבנק סוסייטה ז'נרל הצרפתי. נזכיר, כי נגיד בנק ישראל סטנלי פישר, יודיע על גובה הריבית במשק לחודש פברואר . ע"פ הערכות מומחי מיטב: הנגיד עשוי להתלבט בין השארת הריבית לחודש פברואר ללא שינוי לבין העלאתה בשיעור של 0.25%. לטובת הותרת הריבית לחודש פברואר על כנה ברמה של 4.25%, ודחיית ההחלטה על העלאה לחודש הבא, יבואו המערבולת בשווקים שהביאה להפחתת הריבית בצורה אגרסיבית בארה"ב, הערכות האינפלציה על ידי בנק ישראל וגם החזאים בשוק, לפיהן זו עומדת בטווח יעד יציבות המחירים, וכמובן התחזקות השקל. לצד העלאת הריבית, יבואו מדדי המחירים לצרכן האחרונים שהיו גבוהים מהצפוי, החטאת היעד ב-2007, ההתיקרויות הצפויות בהמשך, הירידה המרשימה בשיעור האבטלה לרמה של 6.6% והעלייה החדה במדד המשולב.
בהתחשב בשלל הגורמים, אנו מעריכים, כי בנק ישראל יעדיף להותיר את הריבית על כנה בחודש הקרוב על רמה של 4.25%.

מדד הבנקים נסחר היום בעלייה והוסיף לערכו כ-1.2%. נציין כי הפועלים עלתה ב-1.3 מחזור של 132 מיליון שקלים לאומי הוסיפה לערכה 0.9% במחזור של 107 מיליון שקלים.
אידיבי פיתוח רשמה ירידה של 2.7% במחזור של 48 מיליון שקלים. זאת על רקע הגדל ההחזקה בדיסקונט השקעות שהגיבה אף היא בעלייה של 0.6%. אמש נאמר כי דיסקונט השקעות מתכוונת לפרוע במארס הקרוב אשראי בהיקף של 140 מיליון דולר, ולאחר מכן לגייס איגרות חוב בהיקף של 600-250 מיליון שקל באמצעות הרחבת סדרות איגרות החוב הקיימות והנסחרות בבורסה בתל אביב.
מריל לינץ' הותירו את ההמלצה למניה על 54 שקלים, בהמלצתם נאמר כי למרות שענף הדשנים איננו חסין מהמשבר נראה כי היסודות הנותרים איתנים ואף משופרים. המניה הגיבה בעלייה של 1.5%.

באפיק הסולידי נרשמו עליות שערים בשחרים של עד כ-0.3%. צמודי המדד רשמו מגמה מעורבת עם עלייה של עד כ-0.3%.

הדולר המשיך לאבד גובה גם היום ושערו היציג נקבע על רמה של 3.709 שקלים. במסחר בין הבנקים נחבט הדולר ונסחר סביב שער של 3.672 שקלים. האירו ירד ב-0.01% ושערו הייג נקבע על רמה של 5.4261 שקלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully