וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מסתמן פתרון בסכסוך בין הבעלים בק.א.ל - השליטה בחברה תימכר למשקיע אסטרטגי

עמירם כהן

29.1.2008 / 15:50

עדיין לא ברור האם החברה תימכר במלואה או רק השליטהמסתמן פתרון במחולקת על השליטה בחברה להטסת מטענים חקלאיים ק.א.ל. ממידע שהגיע ל-TheMarker עולה כי בעלי המניות בחברה, המושבים והקיבוצים, הסכימו להפסיק את ההתדיינות המשפטית בנושא ולמכור את השליטה למשקיע אסטרטגי. לא ברור האם החברה תימכר במלואה או רק השליטה.

המחלוקת פרצה בנובמבר 2006, לאחר שהקיבוצים הסכימו כמה חודשים קודם לכן, למכור לתנועת המושבים את מניותיהם בקא"ל (43.5%) המוחזקות על ידם בחברת האחזקות ההתיישבותית "ניר שיתופי". בהסכם שעוגן במזכר כוונות, נקבע ששווי מניות הקיבוצים למכירה יהיה 12 מיליון שקל, לפי שווי חברה של כ-27.5 מיליון שקל. רכישת המניות הייתה מקנה למושבים אחזקה של 87% מהמניות ושליטה במלאה בחברה.הקיבוצים החליטו למכור את חלקם מפני שק.א.ל מטיסה לחו"ל בעיקר מטעני יצוא כגון פרחים, ירקות ותבלינים, תוצרת שהיא בליבת העסקים של המושבים והקיבוצים כמעט אינם מגדלים.

אלא שבדיקה נוספת עלייה החליט מנהל אגף כלכלה בתנועה הקיבוצית דורון סט, העלתה כי שווי מניות ק.א.ל מסתכם לפחות ב-120 מיליון שקל.הערכת השווי החדשה התבססה על כך שבעקבות תכנית הבראה שעברה החברה סיימה ק.א.ל את 2005 ברווח של חצי מיליון דולר אם תזרים נקי מצוין ואת המחצית הראשונה של 2006 סיימה ברווח של 2.5 מיליון דולר עם אומדן רווח של 4 מיליון דולר לכל השנה ותוצאות עסקיות דומות צפויות גם בשנים הבאות.יתרה מזו, חו"ד משפטית שקיבלו הקיבוצים קבעה מכירת המניות למושבים היא עסקת בעלי עניין שלא אושרה כדין ודינה להתבטל. ביטול העסקה עורר זעם במושבים שהגישו באמצעות משרד עו"ד ש.הורביץ תביעה משפטית לחייב הקיבוצים לקיים את העסקה.האגף הכלכלי בתנועה הקיבוצית שכר את שירותיו של עו"ד יעקב נאמן ממשרד הרצוג פוקס נאמן לטפל בנושא ולהגיש תביעה נגדית.

פני מספר חודשים הגיעו הצדדים להסכמה על ביטול הדדי של ההליכים המשפטיים והליכה לפשרה. על פי המידע הפשרה שמסתמנת היא מכירת מניות הקיבוצים והמושבים ב"ניר שיתופי" למשקיע אסטרטגי שישקיע בפיתוח החברה.נודע כי מספר גורמים עסקיים רציניים בארץ ובח"ל מתעניינים ברכישת השליטה בק.א.ל ובין היתר הוזכרו האחים נקש בעלי השליטה בארקיע. לא ניתן היה לקבל תגובה מתנועת המושבים. מזכיר התנועה הקיבוצית גברי ברגיל סירב להתייחס לידיעה.מזכ"ל תנועת המושבים איתן בן דוד אמרת בתגובה כי אכן קיימת מחלוקת באשר לבעלות על ק.א.ל והעניין מצוי בדיון.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully