וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: המסחר נפתח בירידות שערים

שרון שפורר

31.1.2008 / 10:11

הורדת הריבית אתמול בארה"ב לא ריגשה את השווקים בעולם ובוול סטריט המדדים אפילו חתמו בירידות שערים מתונות

הורדת הריבית אתמול בארה"ב לא ריגשה יתר על המידה את השווקים בעולם ובוול סטריט המדדים חתמו אפילו בירידות שערים מתונות את המסחר - אבל אצלנו הבוקר בתל אביב - נרשמות עליות שערים מתונות בפתיחת המסחר. עם זאת צריך להזהר גם היום מתנודתיות עזה במהלך יום המסחר על רקע אי הוודאות בשווקים.

מדד המעו"ף פתח את המסחר בעליה של 0.5% לרמה של 1,076.7 נקודות. מדד תל אביב 100 עולה גם הוא ב-0.5% בפתיחה לגובה של 1,021.9 נקודות. התל טק 15 ניצב נגד המגמה ונסוג הבוקר ב-0.6% מחזור המסחר בפתיחה - כ-35 מיליון שקל.

עליות שערים נרשמות גם היום בשוק הסותלידי כשמחירי השחרים השקליים לטווח ארוך עולים בשיעורים של עד ל-0.4% ואילו הגלילים הצמודים הארוכים מוסיפים למחירים עד 0.5%.

הנגיד ברננקי הוריד אמש את הריבית ב-0.5% לרמה של 3% ובסך הכל הפחית את הריבית בשמונה ימים ב-1.25% - ההורדה החדה ביותר מאז 1984. בכך חזרה הריבית לרמה של 3% - רמה בה לא ביקרה מאז יוני 2005. הורדת הריבית היתה בסך הכל צפויה, כך שזו הסיבה המרכזית כי השווקים לא יצאו מגדרם. אתמול הגיעו נתונים נוספים על הבלימה בצמיחה של כלכלת ארה"ב. ברבעון הרביעי צמח המשק ב-0.6% בחישוב שנתי - חצי ממה שהעריכו הכלכלנים.

פער הריביות בין הריבית בישראל לבין זו האמריקאית עומד היום על 1.25% בעקבות הורדת הריבית, מה שמחליש הבוקר את הדולר ב-0.7% כשהוא נסחר סביב ה-3.6 שקלים לדולר - רמת שפל של 11 שנים.

את הבורסה לא עניינה יתר על המידה ועדת וינוגרד בימים האחרונים. המשק הישראלי הוא גלובלי כך שהוא מושפע יותר ממה שקורה בחו"ל, והרבה פחות מהמצב הפוליטי כל עוד לא חל זעזוע של ממש. בסופו של דבר מסקנות הוועדה מותירות את ראש הממשלה בינתיים בשלטון.

במניות הדואליות - טבע נסוגה ב-0.4%. אתמול הודיעה החברה שתמשיך ותשווק את תרופת הפרוטניקס בעלת היקף מכירות של 2.5 מיליארד דולר בשנה. עוד ציינה טבע לא הגיע להסדר עם מפתחת התרופה המקורית וכתוצאה מכך ההערכות הן כי החברה הישראלית תמשיך לשווק את התרופה.

מגל זינקה אתמול ב-28%, לאחר שקיבלה הזמנה ענקית בהיקף של 45 מיליון שקל. המניה תפתח היום את המסחר ב-10:30 במסגרת המסחר במניות היתר כשהפער השלילי טרם הפתיחה בין מחירה בארה"ב למחירה בארץ עומד על 3.5%.

בבנקים - נשמרת יציבות הבוקר כשמד הבנקים מוסיף 0.2% ואילו מדד הנדל"ן מטפס ב-1.2% כששתי המניות הכבדות במדד - אפריקה ישראל וגזית גלוב מוסיפות כ-1% כל אחת.

מניות סלקום מוסיפות בשעה זו 2.8%. החברה, שבשליטת אי.די.בי של נוחי דנקנר ביצעה אתמול הפצת מניות בהיקף של כ-250 מיליון שקל בשוק המקומי והיום היא צפויה לנסות ולגייס בהנפקה פרטית למשקיעים מוסדיים עד 600 מיליון שקל בהרחבת שתי סדרות של אגרות חוב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully