וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הנדוניה של טלמון? כלל ביטוח תוביל 60%-50% מהליווי הפיננסי של דוראד - על חשבון בנק הפועלים

אבי בר-אלי

4.2.2008 / 0:36

בנק הפועלים חתם על מסמך הבנות לליווי 85% מעלויות הפרויקט; מנהל החטיבה העסקית דאז, שי טלמון – מונה למנכ"ל כלל ביטוחכלל מימון, מקבוצת כלל ביטוח, מנהלת מגעים מתקדמים להובלת 60%-50% מן הליווי הפיננסי של פרויקט תחנת הכוח הפרטית של דוראד - כך נודע ל-TheMarker.ככל הנראה מדובר במשא ומתן על העמדת אשראי של כ-100 מיליון דולר ובגיוס גופים מוסדיים נוספים להשלמת יתרת חלקו היחסי של האשראי הנדרש. היקף הפרויקט מוערך בכ-800 מיליון דולר - כאשר בעלי דוראד התחייבו להעמיד הון עצמי בסך של 140 מיליון דולר.כניסתה של כלל ביטוח אל קונסורציום המממנים תבוא על חשבונו של בנק הפועלים, אשר חתם
לפני כשמונה חודשים עם קבוצת דוראד על העמדת ליווי פיננסי של עד כ-85% מעלויות הקמת תחנת הכוח.העברת המימון הנרקמת, נושאת לפיכך במשמעות מיוחדת לאור העובדה כי שי טלמון, הממונה על חטיבת הבנקאות העסקית בבנק הפועלים בעת החתימה על מסמך ההבנות עם דוראד, הודיע לפני כשמונה שבועות על פרישתו מהבנק לטובת תפקיד מנכ"ל כלל ביטוח.לפי הודעת החברה לבורסה, החל טלמון בהליך החפיפה ב-1 בפברואר, וייכנס לתפקידו ב-21 במארס.
חברת דוראד אנרגיה - בה שותפים א.דורי (18.75%), אדלקום (18.75%), קצא"א (37.5%) והקונצרן הטורקי זורלו (25% ) - מתכננת להקים באתר ק.צ.א.א. שבדרום אשקלון את תחנת הכוח הפרטית הגדולה בישראל בהספק של כ- 800 מגה וואט.לפני כחודשיים חתמה דוראד עם ספקית הגז המצרית EMG על הסכם מפורט לרכישת גז טבעי לתקופה של 20-15 שנה בהיקף כולל של כ-2 מיליארד דולר. לפי ההסכם, תספק EMG לדוראד גז בשווי 125-100 מיליון דולר לשנה, ולתקופה של 15 שנה, עם אופציה לחמש שנים נוספות.אספקת הגז תחל בשנים 2011-2010, ועל פי ההסכם המפורט, תעביר דוראד ל-EMG ערבות בנקאית בסך של כ-60 מיליון דולר וערבות קונצרן של 17 מיליון דולר להבטחת ביצוע התחייבויותיה על פי ההסכם. הערבויות יהיו בתוקף למשך חמש שנים מיום תחילת אספקת הגז לדוראד.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully