"זה לא באג'נדה של שופרסל לרמוס רשתות אחרות"

כך אמרו היום ראשי החברה ביחס למלחמת המחירים המקומית מול רמי לוי. "אנחנו נוהגים בצורה אחראית כלפי המחירים לאורך זמן"

אפרת אדיר
20/02/2008

במסיבת העיתונאים שקיימה היום שופרסל לרגל פרסום התוצאות הכספיות של החברה לשנת 2007 וחגיגות ה-50 לרשת עלתה סוגיית מלחמת המחירים באזור הקריות וירושלים מול רמי לוי שיווק השקמה.

רמי לוי הכריז השבוע על מבצע ארצי של מכירת לחם אחיד ושקית חלב במחיר של 0.39 שקל למוצר. בתגובה מוכרת היום שופרסל בסניפי שופרסל דיל בקריות ובירושלים את הלחם האחיד ושקית החלב במחיר של 0.29 שקל למוצר.

על התחרות בין הרשתות אמר היום רפי ביסקר - יו"ר משותף של שופרסל - כי "לכל רשת יש את הדאגות שלה ואנחנו לא צריכים לפרש את מעשיו של רמי לוי או של מתחרים אחרים. יש לא מעט לחצים להעלאת מחירים בשל התייקרות חומרי הגלם. הדאגה שלי כיו"ר החברה היא בראש ובראשונה לשופרסל ואנחנו בוחנים בקפידה כל התנהלות מול הספקים.

"זה לא באג'נדה שלי לרמוס רשתות אחרות ואני מאחל לכולם בהצלחה. אך צריך גם לתת מדי פעם מענה בשוק תחרותי".

"אפשר למכור עוף ב-0.99 שקל לתקופות קצרות"

אפי רוזנהוייז, מנכ"ל שופרסל הוסיף: "מטבע הדברים הצמיחה בשטחי המסחר של הרשתות הפרטיות תמשיך ונראה שהשוק המבורקד יגדל כולו - הן הרשתות המאורגנות, הן השוק הפרטי. רשת שופרסל דיל היא הרשת המוזלת שחרטה על דגלה אסטרטגיה של הסל הזול ביותר בכל מקום, ונכון שיש מקומות בהם זה לא קורה. שופרסל עושה פעולות כדי להגן על עצמה ושמה וכדי להתאימה למפת התחרות המקומית תוך ראייה כללית של השוק כולו".

רוזנהוייז התייחס לתחרות המחירים מול רמי לוי ואמר, כי "אפשר למכור עוף ב-0.99 שקל לתקופות קצרות ובמקומות ספציפים בלבד וזה לא הנושא הדרמטי. אנחנו נוהגים בצורה אחראית כלפי המחירים לאורך זמן וישנו שיווי משקל והתקדמות נכונה של השוק".

בהתייחס לשאלה אם אין סכנה בהתנהלות הרשת בצורה הנוגדת את חוק ההגבלים העסקיים והשמירה על תחרות הוגנת בשוק, אמר רוזנהוייז כי "שופרסל פועלת לפי כל ההנחיות המשפטיות ועושה הכל בהתאם לחוק, כפי שעשתה תמיד".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully