ת"א: המסחר נסגר בעליות שערים

בעקבות המגמה החיובית בארה"ב, והורדת הריבית במשק המקומי, מדד המעו"ף הוסיף 0.6%; רפק זינקה ב-5.5%

מיכאל רוכוורגר

הבורסה לניירות ערך בתל אביב נסחרה ביום המסחר השלישי של שבוע המסחר, בעליות שערים בעקבות הורדת הריבית המפתיעה במשק ב-0.5% לרמה של 3.75%, עליות במרבית בורסות אסיה ואירופה, ולמרות פתיחת מסחר שלילית בארה"ב.

מדד המעו"ף עלה ב-0.6% לרמה של 1,122.7 נקודות, מדד תל אביב 100 הוסיף 0.56%, לרמה של 1,045 נקודות ומדד התל-טק עלה ב-1.7%. מחזור המסחר הסתכם ב- 2.16 מיליארד שקל. באפיק הסולידי עלו השחרים הארוכים ב-0.3% והם נסחרים כעת בתשואה של 6.09%. בשוק המט"ח סייעה הורדת הריבית לדולר לעלות ב-1.34% ושערו היציג נקבע על רמה של 3.628 שקלים.

נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, הפתיע אתמול את המשק כשהחליט להיכנע ללחצי התעשיינים וההסתדרות - המודאגים והנפגעים מהיחלשות הדולר - והוריד את הריבית במשק לחודש מארס בשיעור חד של 0.5% לרמה של 3.75%. בעקבות זאת, ביום חמישי הקרוב יורידו הבנקים המסחריים את הריבית על האשראי במשק, כולל הריבית על משיכות היתר (אוברדרפט), ב-0.5%.

בהודעה שפירסם אתמול בנק ישראל, נאמר כי בהתאם לכך שהלחצים האינפלציונים במשק צפויים להיות פחותים יותר מאשר בעבר, הורדת הריבית עשויה לתמוך בהמשך צמיחת המשק, וזאת מבלי להסתכן בזינוק באינפלציה. כלכלני בנק ישראל ציינו כי בישיבתו הקרובה ב-18 במארס, צפוי הבנק הפדרלי בארה"ב להוריד את הריבית בארה"ב ב-0.5% נוספים.

מהנתונים שפירסמה אתמול הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, עולה כי המשק הישראלי צמח בשנת 2007 ב-6% בחישוב שנתי, והתוצר העסקי גדל ב-7.5%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/הלתנאי שימוש
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully