לקראת הנופש הקרוב באנטליה

מאות אלפי ישראלים צפויים לצאת לחו"ל בחופשת הפסח. לקראת הנהירה הגדולה, יוצאת המועצה הישראלית לצרכנות במבצע הסברה

01/04/2008

לקראת חופשת הפסח, יוצאת המועצה הישראלית לצרכנות במבצע הסברה לסוכני הנסיעות, במטרה למנוע פגיעה בצרכנים, ולהבטיח כי הצרכן יקבל את השירות המגיע לו. גם השנה ייצאו מאות אלפי ישראלים לטיולים בחו"ל בחופשת הפסח, ויש להניח שבסיומה, יוצפו משרדי המועצה הישראלית לצרכנות, בתלונות רבות של הנופשים השבים.

מהתלונות המגיעות למועצה, עולה תמונה עגומה של צרכנים מאוכזבים וכעוסים, לאחר שקלקלו להם את החופשה המיוחלת. "המכות" הצרכניות השכיחות הניחתות על הנופש הישראלי הן שירות לקוי, פרסום מטעה, הפרת תנאים שהובטחו, שינוי מועדי טיסות, סירוב לבטל עסקאות בניגוד לחוק וסירוב לפצות על נזקים.

על-פי חוק שירותי תיירות, סוכן נסיעות חייב למסור ללקוח המבקש לרכוש צירוף של שניים או יותר משירותי סוכנות נסיעות, (חבילת תיור), מסמך בכתב המפרט את התנאים העיקריים של העסקה. בין היתר: המחיר הכולל, מקומות הלינה- כתובתם ומספרי הטלפון שלהם, מסלול הטיול ועוד. החובה היא לאפשר לצרכן לדעת את כל המידע לפני ההחלטה על רכישת חבילת התיור.

אי מתן המידע עלול להוות עבירה פלילית שעונשה 6 חודשי מאסר, או עבירה מנהלית שדינה קנס של כ 70,000 שקל.
לאור ריבוי התלונות , החליטה המועצה לצרכנות לבדוק אם אכן מוסרות סוכנויות הנסיעות את המידע בכתב, והאם קיים פער בין המידע שנמסר לצרכן בעל-פה, לבין זה שנמסר בכתב.
הבדיקה נערכה בשבועות האחרונים בסוכנויות נסיעות (רשתות וסוכנויות פרטיות) ברחבי הארץ.

הסוקרים נכנסו לסוכנויות הנסיעות, והזמינו חופשת סופשבוע באילת: טיסה ביום ה', 3 לילות במלון (חמישי, שישי, שבת), טיסה חזרה ביום א'. מועד החופשה המתוכנן: כחודש מיום הבירור, וטיול בהודו: כרטיס טיסה הלוך-חזור (מועד חזרה גמיש) + מלון בדלהי לארבעת הלילות הראשונים של הטיול. מועד הטיול המתוכנן: חודש אפריל. תוצאות הבדיקה העלו כי בכל הסוכנויות שנבדקו, לא קיבלו הסוקרים את המידע בכתב. הסוקרים התרשמו כי נראה כי נציגי הסוכנויות כלל לא ידעו על חובתם למסור את כל המידע במועד הבירור, ועל החובה למסור מידע זה בכתב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully