שירות שיחות חדש לבזק בינלאומי

השירות החדש מיועד לשיחות בין לאומיות. מבוסס בחלקו על רשת האינטרנט (VOIP) ובחלקו מבוסס על רשת התקשורת הרגילה

  • בזק בינלאומי
אמיתי זיו

ללא השקה מסחרית או הודעה לעיתונות, השיקה בזק בינלאומי שירות טלפוניה חדש שבחלקו מבוסס על רשת האינטרנט (VOIP) ובחלקו מבוסס על רשת התקשורת הרגילה.

כזכור, על בזק בינלאומי נאסר בעבר להיות מפעילה פנים ארצית או לשווק שירות טלפוניה מבוסס אינטרנט בתוך הארץ (VOB), בגלל היות החברה האם בזק מונופול בתחום השיחות הקוויות. לכן, השירות החדש מיועד לשיחות בין לאומיות ואפשרות של חיוג בתוך ישראל בשירות החדש חסומה למשתמשים בישראל. כמו כן, חסומים שירותים נוספים כמו הורדת תוכנת חיוג (SoftPhone) לישראלים.

לצורך השירות הוקמה חברה חדשה בשם בזקום (Bezecom), שהיא חברה בת בבעלות משותפת של חברת בזק בינלאומי וחברת DSNR שמספקת פלטפורמת שיווק לשירות. בחברה החדשה חמישה עובדים. המנכ"ל הוא איציק בן-אליעזר, שהיה מנהל תחום תקציב ורגולציה בבזק בינלאומי.

כך זה עובד: בשירותי החינם, הלקוח נרשם באתר האינטרנט של החברה ומקבל מספר בין 6 ספרות שנקרא מספר הבזקום. כדי לקבל שיחות נכנסות, המתקשר - חבר מחו"ל לשם הדוגמה, מחייג למספר מקומי בחו"ל הקיים ב-25 מדינות, ואז את מספר הבזקום בין 6 הספרות.

השיחה מנותבת לטלפון הרגיל בבית הלקוח בישראל. כך בעלות שיחה מקומית נכנסת שיחה מחו"ל. הוצאת שיחות לחו"ל היא בנוהל דומה: הלקוח מתקשר למספר הגישה, מקיש את מספר הבזקום שלו וסיסמה, ואז מקיש את המספר המבוקש בחו"ל. למספר הגישה ניתן להתקשר גם מטלפון סלולרי, ולהוציא שיחה לחו"ל בעלות שיחה מקומית בסלולר. שירותי החינם מוגבלים בזמן שיחה של 10 דקות, אך אין הגבלה על מספר השיחות שמבוצעות. מעבר לכך, ישנו מגוון חבילות שירותים בתשלום, כמו חיוג ללא הגבלת שיחה ב-15 דולר לחודש.

מבזק בינלאומי נמסר:"בזקום פועלת בשלב זה במתכונת ביתא ומכינה את מערכיה לשירות מלא. לכן, בזקום אינה משווקת בשלב זה, את שירותיה באופן אקטיבי. לקוחות מצטרפים לשירות בעקבות המלצת חברים. לבזקום נרשמו עד כה כ- 12,000 משתמשים בשלושה חודשים בלבד".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully