וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המדדים בבורסה ננעלו ביציבות

נתן שבע

14.4.2008 / 18:15

המעו"ף ות"א 100 סגרו את יום המסחר כמעט ללא שינוי. מניית פועלים איבדה 2.5%, כי"ל הוסיפה 5.2%, מדד הנדל"ן ירד ב-1.7%

הבורסה בתל אביב התניידה היום בין ירידות קלות לעליות למרות המגמה השלילית בשוקי אירופה. יחד עם זאת מה שאפשר לבורסה לסיים את המסחר באווירה החיובית הן בעיקר הזינוקים במניות כי"ל והחברה לישראל שקפצו היום בשיעורים חדים. מדד המעו"ף שמר על יציבות ברמה של 1,049 נקודות ומדד תל אביב 100 שמר על רמה של 978 נקודות. התל-טק השיל 2%. מחזור המסחר הסתכם ב-2.1 מיליארד שקל.

בכלל פיננסים בטוחה הוציאו סקירה אוהדת על מניית דלק. "אם יש לכם אורך נשימה קנו מניות דלק ותרוויחו יפה בטווח של שנתיים", כותבים בבטוחה, אם כי לא מוצאים טריגר שיכול להניע את המניה קדימה בטווח הקצר. מחיר היעד של המניה גבוה ב-40% ממחירה של המניה בשוק - 790 שקל והמלצתם נותרה על "תשואת יתר".

מדד הנדל"ן השיל 1.7%. דלק נדל"ן הצליחה לטפס בעקבות שפורסמה אתמול. החברה בוחנת מספר עסקות לרכישת חברות בבריטניה, שווייץ ובגרמניה. בין השמות שעלו ניתן למצוא את גרייט פורטלנד אסטייטס (Great Portland Estates)- אחת מחברות הנדל"ן המניב הגדולות בבריטניה, הנסחרת בלונדון לפי שווי שוק של כ-6 מיליארד שקל.

מניית דלק נדל"ן איבדה 70% משווייה לעומת מחיר השיא לפני שנה, אולם בקופתה כ-4 מיליארד שקל המאפשרים לה לבצע רכישות. מבין המניות במדד בלטה מניית גזית גלוב שירדה ב-3.9%.

במניות הבנקים נרשמה מגמה מעורבת. הפועלים נחלשת גם היום ב-2.5% על רקע ההערכה של לידר שוקי הון כי הבנק ימשיך למחוק עוד מאות מיליוני דולרים בעקבות השקעתה של החברה בארה"ב. מניית הבנק איבדה כבר כמעט שליש מערכו מתחילת השנה. לאומי עלתה ב-0.2%. דיסקונט נפלה ב-4% .

מכתשים אגן ריכזה מחזור ער של 120 מיליון שקל, שגם היא נהנית ממחירי הגרעינים בעולם וגם על רקע המלצה נוספת מצידו של בנק ההשקעות דויטשה בנק שיצא מעודד מהפגישה עם מנהל הפעילות של החברה בברזיל.

מוליכי תבל קפצה ב-9% בעקבות ההדועה של בעלי השליטה כי הם שוקלים למכור את פעילות החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully