וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רויאל בנק אוף סקוטלנד יגייס 24 מיליארד דולר דרך הנפקת מניות; ירשום מחיקות של 12 מיליארד דולר

אשר שכטר

22.4.2008 / 11:17

גיוס ההון - אחד מהגדולים בתולדות אירופהרויאל בנק אוף סקוטלנד, הבנק השני בגודלו בבריטניה, הודיע היום כי הוא רשם מחיקות ערך בסך 5.9 מיליארד ליש"ט (כ-12 מיליארד דולר) ברבעון הראשון של 2008 ומסר כי בכוונתו לגייס 12 מיליארד ליש"ט (כ-24 מיליארד דולר) באמצעות הנפקת מניות למשקיעים.

בנוסף, הודיע הבנק כי בכוונתו למכור נכסים כדי לחזק את מאזניו הכספיים ולחתוך את הדיווידנדים לשנת 2008. מניית רויאל בנק אוף סקוטלנד יורדת כעת ב-2.1%.בהודעת הבנק, הגן דירקטוריון רויאל בנק אוף סקוטלנד על המנכ"ל פרד גודווין, על רקע קריאותיהם של משקיעים כי עליו להתפטר, והביע ביטחון מלא ביכולתו "להוביל את RBS מעבר לאתגרים הנוכחיים". גיוס ההון של רויאל בנק אוף סקוטלנד הוא הגיוס הגדול הראשון של בנק בריטי מאז תחילת המשבר בשוקי האשראי, ואחד מהגדולים בתולדות אירופה."לאור ההתפתחויות האחרונות בחודש מארס ? ההידרדרות החמורה והגוברת בתנאים בשוקי האשראי, הפגיעה בתחזית הכלכלית והסבירות הגוברת כי המשבר יימשך זמן מה ? הגיע דירקטוריון RBS למסקנה כי על הבנק להאיץ את התכניות להגדלת ההון", נמסר בהודעת רויאל בנק אוף סקוטלנד.רויאל בנק אוף סקוטלנד רשם עלייה של 18% ברווחיו בשנת 2007 ל-15 מיליארד דולר, למרות מחיקות בסך 4.2 מיליארד דולר הקשורות לחשיפתו לשוק המשכנתאות בארה"ב. כ-1.7 מיליארד דולר מתוך כלל המחיקות שרשם הבנק היו קשורות לרכישת הבנק ההולנדי ABN אמרו, אותו רכש בשיתוף עם קונסורציום בנקים תמורת 101 מיליארד דולר.

רכישת ABN אמרו, שהתבצעה ברובה במזומן, הכבידה גם היא על מאזניו הכספיים של רויאל בנק אוף סקוטלנד, שאיבד כשליש משווי השוק שלו מאז תחילתו של משבר האשראי באוגוסט. הבנק מתכוון כעת להנפיק 11 מניות חדשות על כל 18 מניות קיימות, במחיר של 200 פני למניה. גולדמן סאקס, מריל לינץ' ו-UBS ישמשו כחתמי ההנפקה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully