מעלות מורידה את אופק הדירוג של בנק הפועלים

הדירוג הורד מ"יציב" ל"שלילי" - בעקבות "חוסר הוודאות הקיים לגבי הפרשות נוספות בגין פעילות קבוצת הבנק בניירות ערך מגובי נכסים"

  • פועלים
  • מעלות
שרון שפורר

חברת הדירוג מעלות מורידה את אופק הדירוג של בנק הפועלים מ"יציב" ל"שלילי" - בעקבות "חוסר הוודאות הקיים לגבי הפרשות נוספות בגין פעילות קבוצת הבנק בניירות ערך מגובי נכסים, החלטות הבנק לגבי תיק ניירות הערך ואופן השלמת ההון הנדרש לאור תוכנית האסטרטגיה של הבנק".

במעלות הותירו את הדירוג של בנק הפועלים על AAA - שהינו הדירוג הגבוה ביותר לחוב של חברה. אך המשמעות של השינוי באופק הדירוג לשלילי היא כי הדירוג עשוי לרדת בעתיד בהתאם להתפתחויות בבנק.

תיק האג"ח מגובה המשכנתאות של בנק הפועלים הניב לבנק עד כה הפסד קבוע של כ-330 מיליון דולר. ערכו התיק ירד מלבד הפסד זה בכ-700 מיליון דולר נוספים - ירידה שמוגדרת נכון להיום זמנית אבל חלק ממנה עשוי להגיע לדו"ח הרווח והפסד בדו"חות הרבעון הראשון של השנה.

הנהלת הבנק - שבשליטת שרי אריסון - מנהלת מגעים למכירת תיק האג"ח מגובה המשכנתאות. בימים הקרובים יהא על מנהלי הבנק - צבי זיו המנכ"ל ודני דנקנר היו"ר - להחליט כיצד להביא לשיפור ביחס הלימות ההון שנפגע בעקבות ההשקעה באג"ח מגובות המשכנתאות. בפני הבנק עומדות כעת כמה אפשרויות ובהן מכירה או הנפקה של ישראכרט וגיוס הון ממשקיעים או מבעלי המניות בדרך של הנפקת זכויות. ההערכות הן שעוד טרם פרסום הדו"חות הרבעוניים של הבנק - הצפוי בסוף מאי - דירקטוריון הבנק יכריע בסוגיות אלו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/הלתנאי שימוש
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully