וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנהלים על הגובה: "כשמגיעים אלינו לפגישות מדברים קודם על הנוף, ויש משהו ששובר את הקרח"

רז סמולסקי

9.5.2008 / 10:24

המגדלים הצומחים של אזור המרכז מאפשרים לאנשי העסקים הישראלים להגשים את חלומם - מבט פתוח על כל העיר, עד לים ■ האורחים מתפעלים, העובדים מרוצים ולפעמים אפשר גם לראות משחקי כדורגל מהחלון

שם: משה וסרמן
תפקיד: מנכ"ל איזי פורקס
מגדל: משה אביב
מיקום: מתחם הבורסה ברמת גן
קומה: 52 מתוך 54 קומות משרדים. מעל יש קומות נוספות של מגורים
שטח המשרד: 200 מ"ר.
יתרונות: "הנוף מרגיע כי רואים את הים. כשמגיעים אלינו לפגישות מדברים קודם על הנוף, ויש משהו ששובר את הקרח".
חסרונות: "החיסרון הגדול של הבניין הוא היחס נטו-ברוטו, ולכן משלמים הרבה על מטרים שלא משתמשים בהם. זה אחד הבניינים עם היחס הכי גבוה. המגורים בקומה הגבוהה מחייבים לפתח אסטרטגיות לתפיסת המעלית: לא להיכנס למעלית הראשונה שמגיעה כי כולם עולים בה ואז היא עוצרת בכל קומה, אלא לחכות למעלית הבאה שמגיעה והיא ריקה יותר".
תגובות נפוצות: "יש כאלה שפוחדים ושואלים 'איך אתה מעז' ויש כאלה שאומרים שהם כבר שוכחים על מה הם רוצים לדבר בגלל הנוף. התגובה הכי מוזרה היתה כשמישהו שאל אותי אם יש לי מצנח".
עוד משהו: "כי אם כבר אתה נמצא במגדל גבוה, אז תהיה בקומה הכי גבוהה".
משרת את היוקרה של הפירמהשם: אילן בירנפלד
תפקיד: שותף מנהל בפירמה דלויט בריטמן אלמגור זוהר
מגדל: מגדל עזריאלי העגול
מיקום: מחלף השלום
קומה: 31, 42-45
שטח המשרדים: 4,500 מ"ר
יתרונות: "בחרנו את עזריאלי לא רק בגלל הגובה אלא גם בגלל המרכזיות שלו - שילוב של דרכי גישה נוחות לעובדים ולקוחות, מרכז עסקים וקניות והמיקום שלו בטבור של הקהילה העסקית. אנחנו עובדים עם מוסדות זרים רבים, וזה המקום היחיד שאתה לא צריך להסביר איפה הוא נמצא. בתוך עזריאלי בחרנו את הקומות העליונות כי הן נותנות לאנשים איכות חיים נהדרת. אנחנו מבלים כאן הרבה שעות וכל אחד מהעובדים יכול ליהנות מהנוף. זה גם חלק מהפרסטיז'ה של הפירמה".
חסרונות: "החיסרון היחיד הוא נושא העומס במעליות או המחשבה מה יקרה אם יום אחד אני אצטרך לרדת את הכל ברגל".
תגובות נפוצות: "יש תגובות של התפעלות. אנשים רואים את הנוף ושואלים 'איך אתם יכולים לעבוד ככה?'"מתקשים להיפרד מהיםשם: שי פרמינגר
תפקיד: יו"ר גאון נדל"ן ומנכ"ל גאון אחזקות
מגדל: בית גיבור
מיקום: על שפת הים בתל אביב צמוד למלון דן פנורמה בתל אביב
קומה: 14 מתוך 17
שטח: 850 מ"ר
יתרונות: "נוף לים, נוף לים, נוף לים. חוץ מזה, יש גם מסעדות טובות באזור כמו הרברט סמואל. ולא, העובדים לא יוצאים להשתזף בהפסקות צהריים, פשוט כי אין כאלו הפסקות".
חסרונות: "אנשים שואלים למה הבניין לא מיועד למגורים או מלונאות כמו שאר הטיילת".
עוד משהו: "בני גאון כיהן כיו"ר דלק נדל"ן ששכנה בבית גיבור, וכשהיא החליטה לעזוב את הבניין התקשה גאון לעזוב את משרדו ולכן רכש את הקומה ה-14. באחרונה רכשנו שלוש קומות נוספות בבניין, בקומות 3-5 בשטח של 3,300 מ"ר תמורת 8 מיליון דולר, ואנחנו נמצאים בשלבים של הסבת הבניין למגורים ולמלונאות. בעוד כמה שנים נצטרך לעבור לבניין חדש. אני מניח שגם במשרדים החדשים יהיה נוף לים".לצפות במשחקי כדורגל מהחלוןשם: חיים אריאל
חברה: מייסד קבוצת נכסי אריאל
מגדל: בסר 2
מיקום: ציר אבא הלל בבני ברק
קומה: 29-31 מתוך 31 קומות
שטח המשרד: 800 מ"ר
יתרונות: "אין לך שכנים שמפריעים מעליך, ואתה משקיף על הנוף ונהנה מכל רגע. מסביב לבניין יש שלושה סוגים של נופים: פארק הירקון, שהוא הנוף הכי יוקרתי, נוף אורבני לכיוון תל אביב ונוף של ספורט ותעשייה: קניון איילון, איצטדיון הכדורגל של רמת גן ומגרש האתלטיקה של הדר יוסף.
"התכנון של המשרד, חדרי ישיבות ופינות הישיבה של האורחים תוכננו בהתייחסות לנוף".
חסרונות: "למיקום של הבניין יש חיסרון אחד: כשיש משחקי כדורגל יש פקקי תנועה ומצוקת חניה, וזה קורה כשש פעמים בשנה. בצד החיובי - אני יכול לראות את המשחקים מהמשרד".
תגובות נפוצות: "'וואו'".
עוד משהו: היה לי מסך מחשב בגודל 25 אינטש, שהסתיר לי את הנוף, אז החלפתי למסך קטן יותר של 17 אינטש".קרובים לרואי החשבוןשם: ארנון תורן
תפקיד: מנכ"ל מרכז עזריאלי בחברת קנית השלום
מגדל: מגדל עזריאלי בעגול
קומה: 48 מתוך 48
מיקום: מחלף השלום בדרך איילון
שטח משרדים: קבוצת עזריאלי תופסת 1,520 מ"ר: כל הקומה
יתרונות: "נגישות נוחה מאוד למרכז. כך, לעובדים במשרד יש את כל השירותים: חדר כושר, מסעדות, בנקים, מכבסה וניקוי יבש; ויש גם כמובן מרכז מסחרי גדול מתחת למגדל.
"הנוף הוא אינסופי. מהקומה שלנו רואים עד חדרה בצפון ואשדוד בדרום. זה תורם לישיבה של שעות ארוכות במשרד. זה נעים לעובדים ומשאיר רושם רב על האורחים. המיקום נוח מאוד מבחינת הקרבה למשרדים אחרים: רואי החשבון שלנו וחלק ממשרדי עורכי הדין שאנחנו עובדים איתם נמצאים במרחק מעלית".
חסרונות: "יש אנשים שמחפשים אינטימיות ובמגדלים כאלה אתה פוגש הרבה מאוד אנשים".
תגובות נפוצות: "אנשים באופן טבעי נצמדים לחלונות וכל פגישה מתחילה בסמול טוק על הנוף".
עוד משהו: "הייתי בין הדיירים הראשונים בבניין, אבל עדיין לא לקחתי לעצמי חניה קבועה. זה עניין של דוגמה אישית".הולכים לפגישות ברגלשם: עמוס לוזון
תפקיד: מנכ"ל ORS
מגדל: מגדל שלום
קומה: 28 מתוך 31
מיקום: רוטשילד פינת אחד העם בתל אביב
שטח: 1,200 מ"ר
יתרונות: "זה בית המשרדים המערבי הכי גבוה, כלומר אין בניין שנמצא מערבית לנו ויכול לחסום את הנוף לים בתל אביב. קומת הלובי היא אחת היפות שבנמצא. נורא נחמד לעבוד כאן, הנוף שווה את הכל.
"המיקום של המגדל הוא במרכז הסיטי של תל אביב, ולרוב הפגישות אנחנו צועדים ברגל כי כל ההנהלות הראשיות נמצאות בטווח קרוב אלינו. הפינה שלי היא צפון מערבית אז אני רואה את כל תל אביב והים. דורון סבג, בעלי הקבוצה, יושב בפינה הדרום מערבית והוא רואה את כל יפו העתיקה והים".
חסרונות: "קשה להגיע בבוקר לתוך מרכז תל אביב. גם היציאה לפגישות מרוחקות קשה. הירידה לחנייה לא נוחה, אז אנחנו תמיד לוקחים מקדם זמן של רבע שעה. בדבר אחד בלבד אני מקנא במגדלים המודרניים וזה קיר המסך: שכל הקיר הוא חלון, לי יש רק שני שלישים שקופים".
תגובות: "הטענה הכי נפוצה היא שהמשרד שלי מלא באנרגיות טובות".
עוד משהו: הקומה בבעלות הקבוצה.נוף במקום תמונותשם: שאולי לוטן
תפקיד: מנכ"ל חברת משולם לוינשטיין
מגדל: מגדל לוינשטיין
קומה: 33 מתוך 33
מיקום: דרך מנחם בגין, תל אביב
שטח: 1,000 מ"ר
יתרונות: "הנוף מרהיב ומשתנה כל הזמן לפי שעות היום ועונות השנה. הנוף הכי יפה הוא ביום מעונן, כשהשמש חודרת מבין העננים ומאירה את הבניינים. בנוסף, כשאתה נמצא במשרד בבניין שאתה בנית אתה משדר לשאר הדיירים שהבנייה מאוד איכותית - בייחוד כשאתה לוקח לעצמך את הקומה העליונה שחשופה לנזילות. זו גאווה לשבת כאן".
חסרונות: "המחיר יותר גבוה, התוספת היא של כאחוז לקומה".
תגובות נפוצות: "'וואו'. האורחים מבקשים חמש דקות לפני הפגישה להתבונן בנוף. המשרד שלי הוא פינתי ונשקף ממנו נוף לים, לנתב"ג ולשדה דב, במשרד אין אף תמונה - הנוף הוא התמונה הכי יפה".
עוד משהו: "יום אחד קיבלתי פנייה מהוועדה המחוזית של מחוז תל אביב בבקשה לאפשר להם לקיים ישיבה אצלי במשרד לשעתיים, הם רצו לראות את מתחם חסן עראפה מלמעלה".הנוף מעורר השראה בעובדיםשם: יריב ספיר
תפקיד: סמנכ"ל שיווק בכלל פיננסים בטוחה
מגדל: בית רובינשטיין
קומה: 22-24, 26 מתוך 29
מיקום: צומת מעריב
יתרונות: "הבניין נמצא במיקום שנוח להגיע אליו מכל מקום. כל מי שמגיע למשרד מתלהב מהנוף: רואים את כל אזור העסקים של שדרות רוטשילד, ועד הים. אני חושב שככל שהנוף יותר מרשים, זה משפיע על הפרודוקטיוויות של העובדים. הנוף מעורר השראה לרעיונות טובים יותר".
חסרונות: אני מניח שהמחיר גבוה יותר, וחוץ מזה אין הרבה חסרונות".
תגובות נפוצות: "תמיד מתקרבים לחלון כדי לבדוק את הנוף מקרוב. אף אחד לא נשאר אדיש. יש אמירות כמו 'אם הייתי עובד כאן לא הייתי יכול להתרכז'".
עוד משהו: "אפשר לראות מקרוב את המטוסים בדרך לנחיתה בבן גוריון, הם עוברים די קרוב למגדל. זה מפחיד, אבל מאוד מרשים".מסתכלים על פרויקטים של החברהשם: דורון אביב
תפקיד: יו"ר חברת אביב
מגדל: משה אביב (שער העיר)
קומה: 47 מתוך 52 קומות משרדים. גובה הבניין בסך הכל: 66 קומות.
מיקום: מתחם הבורסה ברמת גן.
שטח: 1,500 מ"ר: קצת יותר מקומה.
יתרונות: "כמובן הנוף, אבל יש הרבה יתרונות נוספים: נגישות טובה והעובדה שרבים מהגופים שאנחנו עובדים איתם נמצאים בסמיכות אלינו, מה שמקצר את תהליכי ההגעה אליהם. הבניין שקט מאוד בגלל מערכת מיזוג אוויר חרישית וחלונות מבודדים. מהבניין אנחנו רואים את ירושלים, חיפה ואשקלון ביום עם ראות טובה. אנחנו יכולים גם לראות פרויקטים שאנחנו בונים דרך החלון. אני חושב שבקיץ הנוף יותר יפה בלילה ובחורף, כאשר האוויר יותר צלול, הנוף ביום יפה יותר".
חסרונות: "אין".
תגובות נפוצות: "על הנוף, כמובן".
עוד משהו: "בתקופת הבנייה עליתי וירדתי את כל הבניין ברגל הרבה מאוד פעמים".הים בצבעים עזיםשם: מנחם לייבה
תפקיד: מנכ"ל עיריית תל אביב
מגדל: בניין העירייה
קומה: 12
מיקום: רחוב אבן גבירול, ליד כיכר רבין
שטח: 30 אלף מ"ר
יתרונות: "קודם כל הנוף הנשקף מהחלון פונה לכיוון צפון-מערב - כל צפון העיר פרוש לפני, ובעיקר הים, שבתקופה הזו של השנה רואים אותו בצבעי כחול עזים. הבניין נמצא במרכז העיר, הנגישות אליו נוחה, והוא קרוב לכיכר החשובה ביותר שיש לנו בעיר, ואולי במדינה כולה. הבניין ממוקם ברחוב אבן גבירול, שמתחדש בימים אלו. הוא תוסס ומלא חיים מתמיד".
חסרונות: אין חסרונות.
תגובות נפוצות: "לא שמעתי תגובות מיוחדות".
עוד משהו: "בניין העירייה נבנה לפני יותר מ-40 שנה ותוכנן על ידי האדריכל מנחם כהן, שהיה בזמנו אדריכל צעיר וזו היתה אחת מעבודותיו הראשונות. כיום הוא שותף לתכנון השיפוצים של הבניין בשותפות האדריכל אסף לרמן. היה לנו חשוב להתחיל את השיפוץ במרכז השירות העירוני כי זה המקום שנותן שירות לתושבי תל אביב. הוא ייפתח כבר בקיץ הקרוב".תל אביב מסביב לשעוןשם: רני רהב
תפקיד: יו"ר רן רהב תקשורת ויחסי ציבור
מגדל: מגדל המוזיאון
קומה: קומה 24 מתוך 24
מיקום: מתחם בית המשפט תל אביב
שטח: 1,100 מ"ר
יתרונות: "לראות את תל אביב היפה והמהממת 24 שעות ביממה כי אני כמעט כל הזמן בעבודה. הבניין עצמו הוא היפה והיוקרתי בעיר".
חסרונות: "אין".
תגובות נפוצות: "שהנוף מדהים. 'וואו כמה שתל אביב מהממת'".


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully