יצרנית בירה גינס תפטר יותר ממחצית מעובדיה

ענקית המשקאות החריפים הבריטית דיאגאו, שבבעלותה מותג הבירה גינס, הודיעה על כוונתה לפטר 250 מעובדי יצרנית הבירה הוותיקה

נמרוד הלפרן
09/05/2008

ענקית המשקאות החריפים הבריטית דיאגאו, שבבעלותה מותג הבירה גינס, הודיעה היום על כוונתה לפטר מחצית מעובדי יצרנית הבירה הוותיקה, לסגור שתי מבשלות של בירה גינס בעיירות קילקני ודאנדלק, ולהעתיק את מרבית פעילות ייצור בירה גינס למפעל חדש אשר יוקם מחוץ לעיר דאבלין בתוך חמש שנים בהשקעה של 520 מיליון ליש"ט (מיליארד דולר).

עם זאת, דיאגאו החליטה שלא לסגור את מבשלת הבירה המקורית של גינס בסנט ג'יימס גייט בדאבלין, שהוקמה ב-1759, ונחשבת לאתר תיירות מצליח. זאת משום שסגירת המבשלה, אחד העסקים הוותיקים ביותר בדאבלין, עלולה לגרום נזק לתדמית המותג ולעורר ביקורת מצד הצרכנים.

בכירים בעיירות קילקני ודאנדלק שמבשלות הבירה בהן ייסגרו, הביעו תדהמה בעקבות החלטת דיאגאו, דיווחה סוכנות הידיעות איי.פי. דיאגאו מתכננת לפטר כ-250 עובדים, או 58% מעובדי מבשלות הבירה של גינס באירלנד, במהלך חמש השנים הבאות. מספר העובדים במבשלת הבירה המקורית בסנט ג'יימס קורט, יקוצץ מ-230 ל-65 בלבד. מחצית משטח המבשלה העתידה יימכר ליזמים פרטיים, וכמות הבירה המיוצרת במבשלה תקוצץ בכשליש.

עם זאת, הייצור של מותגי משקאות חריפים איריים אחרים של דיאגאו - דוגמת וויסקי בושמילס ואייריש קרים ביילי'ס - לא יושפע מהארגון מחדש של פעילות ייצור הבירה באירלנד. כחמישית מרווחי דיאגאו מקורם במכירות בירה, ומכירות בירה גינס אחראיות על כמחצית מרווחי דיאגאו בשוק הבירה. דיאגאו מייצרת גם את מותג הוודקה סמירנוף ואת הוויסקי ג'וני ווקר.

  • בירה
  • גינס

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully