וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברות התקשורת והתוכנה בישראל נכנסות לכושר לקראת הקיץ

TheMarker

20.5.2008 / 17:02

סיכום רבעון מרץ: לא נרשמה השפעה מאקרו כלכלית עד כה, אך שער החליפין מוסיף להוות משוכה; הערכות השווי מתאוששות במקביל לשוק.

סיכום רבעון מרץ: לא נרשמה השפעה מאקרו כלכלית עד כה, אך שער החליפין מוסיף להוות משוכה; הערכות השווי מתאוששות במקביל לשוק.
רבעון מרץ היה ועבר, ובאופן כללי מגמות הפעילות של החברות אותן אנו מכסים נותרו בעיניהן. כפי שצפינו, עוד לא רואים השפעה משמעותית של הרקע המאקרו כלכלי על החברות המסוקרות על ידינו וביצועי החברות נותרו מנוע הצמיחה העיקרי של מניותיהן. אף על פי כן, חולשתו הנמשכת של הדולר האמריקאי מול השקל הייתה ונשארה משוכה לחברות הטק הישראליות.
לכן, תחזיות ההנהלות תאמו את הציפיות ותו לא, והצפי לשורת ההכנסות נותר בעינו או קצת מעל בקרב החברות, ובכללן החברות המדורגות Outperform היות ותחזיות החברות היו מותאמות לרקע המאקרו.
מנגד הצפי לרווח למניה נותר באופן כללי ללא שינוי או שנדחק מעט למטה לאור שערי החליפין. השינוי המרכזי הוא בסנטימנט המשקיעים אשר נע מגישה שלילית לעבר עמדה ניטראלית יותר ולשיפור בהערכות השווי.אנו מוסיפים להעדיף חברות בעלות הכנסות חוזרות גבוהות וביצועים מוצלחים יחד עם הערכות שווי סבירות. ובעוד שהיסודות נותרו בעינם ברוב החברות אתן אנו מכסים, ראינו לנכון לאזן מחדש את הערכותינו היות וחלק מפערי המחירים שראינו כפוטנציאל נסגרו לאחרונה. משאמרנו זאת, בעוד שאנו מוסיפים להעדיף את NDS בהחזקת ליבה אנו מורידים את דירוגה מ-Top Pick ל- Outperform לאחר שהמניה זינקה ב-22 אחוז בארבעת החודשים האחרונים.
אנו מורידים בנוסף את Ceragon ואת Ceva לדירוג Sector Perform לאור הערכות השווי העדכניות ונעדיף לרכוש מניות אלו בחולשה.חברות בעלות יסודות בריאים וצמיחה יציבה: החברות המועדפות עלינו נותרו NDS, Amdocs ו-NICE מתוך חברות הלארג'-קאפ.
אנו מרוצים בנוסף מהשינוי ב- Comverse וסבורים כי התוצאות יהיו מעט טובות מהתחזית.
בתחום הסמול-קאפ, אנו מרוצים מ-BluePhoenix לאור הצמיחה החזקה ומאמינים כי היא מוערכת בחסר.
ספקית השירותים סמייל (SMLC) נהנית גם היא מראות טובה להמשך, למרות הרבעון המעורב לאור השפעות שער החליפין.
קנייה בחולשה: בעוד שאנו מאמינים כי היסודות נותרו בעינם, אנו עוברים לעמדת קנייה בחולשה כלפי כמה מהחברות לאחר שמיצו את פוטנציאל הצמיחה, Ceragon ו- Ceva.
אנו חוזרים על דירוג Outperform ל-Alvarion נכון לעכשיו, היות והחברה מוסיפה להציג ביצועים מוצלחים בתחום הליבה ? WiMAX. אנו מוסיפים להעריך את Fundtech לאור הראות הטובה להמשך אך מכירים בסחירות הנמוכה.
בתיבת העונשין: אנו ממשיכים לעקוב מהיציע אחרי DSPG, Radvision, Orckit ו- Internet Gold היות וביצועים לא עקביים וראות לא ברורה מוסיפים להכביד על הערכת השווי.לאתר היועצים


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully