וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ושוב.......הדולר נחלש

21.5.2008 / 8:29

התנודתיות נמשכת

המשך התנודתיות של השטר הירוק מול המטבעות העיקריים נמשך גם אמש כאשר אתמול הדולר נחלש מול מרביתם. נתונים מאכזבים על הכלכלה הגדולה בעולם נתנו סיבה מספקת למרבית הסוחרים למכור את המטבע האמריקאי ולהעדיף על פניו מטבעות אחרים. אמש פורסם נתון מדד המחירים ליצרן בארה"ב אשר יצא נמוך יותר מהערכות המוקדמות. היום אמור להתפרסם הפרוטוקול של ישיבת הפד האחרונה אשר עשוי לספק מידע ברור יותר לגבי הכרזות הריבית הדולריות העתידיות.

מחיר ה"זהב השחור" הלא הוא הנפט שבר שיא נוסף אמש כאשר נסחר מעל לשער של 129 דולר לחבית. התגברות החששות כי מלאי הנפט בעולם ילכו ויצטמצמו תרמה לנסיקה במחירי חביות הנפט אמש. היום אמורים להתפרסם נתוני מלאי הנפט השבועיים. הערכות מדברות על שיפור לעומת השבוע הקודם וניתן לציין כי בארבעת השבועות האחרונים הנתון יצא גבוה מצפי האנליסטים.

EUR

האירו התחזק אמש כנגד המטבע האמריקאי על רקע פרסומים מעודדים על כלכלת גוש האירו. מדד המחירים בגרמניה יצא מעל הערכות המוקדמות והעלה מחדש את הספקולציות לגבי העלאת ריבית בתקופת הזמן הקרובה על האירו. אפילו מדד סנטימנט הצרכנים בגרמניה שיצא מתחת להערכות המוקדמות לא הצליח להרוס את המומנטום החיובי שאפיין אמש את המטבע האירופאי. היום לא אמורים להתפרסם נתונים משמעותיים בגוש האירו.

GBP

הפאונד האנגלי הצטרף לחגיגת המטבעות שהתחזקו אמש מול הדולר האמריקאי וסיים את יום המסחר בהתחזקות מול השטר הירוק בשיעור של 1.15% אפילו בהיעדר נתונים כלכליים משמעותיים. הנתון המשמעותי שאמור להתפרסם היום הינו פרסום הפרוטוקול של ישיבתו האחרונה של הבנק המרכזי באנגליה. פרסום הפרוטוקול אמור להראות לנו בין היתר את התפלגות מספר החברים (9 במספר) אשר הצביעו בעד הותרת הריבית על הפאונד על כנה ועל אותם אלו שהצביעו אחרת. בפעם הקודמת ההתפלגות הייתה 7 חברים אשר הצביעו בעד ההורדה ו 2 על הותרתה על כנה. הצפי להפעם מדבר על 8 חברים שהצביעו על הותרתה ו חבר אחד שהצביע על הורדתה. מירב הסוחרים מחפשים רמזים בהצהרה שמלווה את הפרוטוקול לגבי החלטות ריבית עתידיות

AUD

הדולר האוסטרלי ממשיך לשמור על רמתו הגבוהה ב 25 שנה האחרונות מול השטר הירוק. מרבית הסוחרים פירשו את הצהרתו של נגיד הבנק המרכזי של אוסטרליה שפורסמה אמש כרמיזה להעלאת ריבית עתידית בתקופת הזמן הקרובה לאור לחצים אינפלציוניים על כלכלת היבשת החמישית. גם מחירי הזהב שהאמירו אמש תרמו רוח גבית לרכישתו של האוזי שכן אוסטרליה הינה מדינה הנשענת על סחורות ומרוויחה עיקרית מעליית מחיריהן.

עוד בוואלה!

תתחילו לחסוך לכל המשפחה בהוצאות של הסלולר! בואו לשמוע עוד

לכתבה המלאה

ILS

השקל המקומי נחלש דווקא אמש מול השטר הירוק בניגוד לחולשתו של המטבע האמריקאי אמש. אולם חולשתו של השקל הייתה יחסית אמש ושערו היציג ננעל על 3.378. נראה כי האפקט של מדד המחירים לצרכן שפורסם בשבוע שעבר ממשיך לעשות את שלו שכן השקל שומר עדיין על רמותיו הגבוהות מול הדולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully