וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היורו מפגין עוצמה על רקע ספקולציות להעלאת ריבית

TheMarker

21.5.2008 / 9:30

היורו חזר לרשום רווחים אל מול השטר הירוק לאחר פרסום מדד המחירים ליצרן בגרמניה אשר התקבל גבוהה מעל הצפי. החשש מפני התגברות הלחצים האינפלציוניים בגוש היורו על רקע העלייה במחירי היצור אשר צפויים לבוא לידי ביטוי במחירי המוצרים הסופיים לצרכן עוררו את ספקולציות

היורו חזר לרשום רווחים אל מול השטר הירוק לאחר פרסום מדד המחירים ליצרן בגרמניה אשר התקבל גבוהה מעל הצפי.
החשש מפני התגברות הלחצים האינפלציוניים בגוש היורו על רקע העלייה במחירי היצור אשר צפויים לבוא לידי ביטוי במחירי המוצרים הסופיים לצרכן עוררו את ספקולציות כי הריבית בגוש היורו לא רק שאינה צפויה לרדת אלה אף עשויה לעלות.בכירים בכלכלה האירופית התבטאו בתקופה האחרונה כי יתכן ול-ECB לא יהיה מנוס מהעלאת ריבית כבר בשנה הקרובה גם במחיר של האטה כלכלית. היורו נסחר סביב הרמות של 1.5665 אל מול הדולר 162.30 אל מול היין ו 0.7960 כנגד הסטרלינג ב-19:15 (GMT).ההערכות כי צפויים הפסדים נוספים כתוצאה ממשבר האשראי, העלייה בלחצים האינפלציוניים וזינוק נוסף במחירי הנפט הובילו למגמה שלילית בבורסות העולם.ההערכות כי בנקים המרכזיים בעולם יתקשו להוריד ריביות ואולי אף יאלצו להעלותן בכדי למגר את האינפלציה, אף במחיר של האטה כלכלית הובילו לגל של מימושים בשווקי המניות.התגברות אי הוודאות והסיכון בשווקים הובילו לגל של קניות על המטבע היפני, החביב על משקיעי ה Carry Trade אשר התחזק כנגד המטבעות העיקריים. היין נסחר סביב הרמות של 103.60 כנגד הדולר, 162.30 אל מול היין ו 203.90 כנגד הסטרלינג ב 19:15 (GMT)המשקיעים ישאו עיניהם אל עבר פרסום סקר ה-IFO לאקלים העסקי ב-08:00 (GMT). ב-08:30 (GMT) יפורסמו הפרוטוקולים מהחלטת הריבית האחרונה בבריטניה אשר צפויים להראות כי שמונה אל מול אחד מחברי הועדה תמכו בהשארת הריבית ללא שינוי. במידה ותתקבל מחלוקת גדולה יותר ומספר החברים אשר תמכו בקיצוץ יעלה על אחד עשוי הסטרלינג להיכנס לסחרור של מכירות.בארה"ב יפורסמו הפרוטוקולים מהחלטת הריבית האחרונה ב-18:00 (GMT) כשאיתות מכיוונו של הפד כי הרבית עדיין עשויה לרדת עשוי להוות זרז משמעותי למכירות על השטר הירוק.השקל ממשיך לשמור על יציבות אך בניגוד למגמה העולמית אל מול הדולר רשם הפסדים קלים.
החשש מצד סוחרים כי התחתית הלא מוצהרת של בנק ישראל ניצבת סביב רמות ה-3.36 היוותה זרז למימוש רווחים קל אשר החליש מעט את השטר הישראלי.
פריצה של רמת התמיכה ב-3.36 עשויה להוביל לגל קניות על השקל עד לרמת ה-3.30 בטווח הקרוב.
גורם עיקרי נוסף להתחזקות השקל נובע מהימשכות זרם כניסת ההון הזר לארץ על רקע נתוני המקרו החיוביים של ישראל.
השקל נסחר סביב הרמות של 3.39 כנגד הדולר במסחר הבין בנקאי ב-18:10 (GMT).נפט: יום חדש שיא חדש, הנפט טיפס ל 129.27 דולר לחבית על רקע היחלשותו של הדולר ומסחר טכני. הפריצה של רמת ההתנגדות ב-127.50 הביאה לגל קניות מכיוונם של הסוחרים הטכניים כשפריצה של רמת ה-130$ נראית רק עניין של זמן.חזרתו של הדולר לרשום הפסדים בזירה הגלובלית הובילה גם היא לחידוש הקניות על הזהב השחור. כלכלנים וסוחרים רבים מעריכים כי הנפט עשוי להגיע אל עבר רמות ה-150 דולר לחבית במהלך השנה הקרובה.
חוזה עתידי לחודש יוני על הנפט נסחר סביב הרמות של 129.15 דולר לחבית ב-18:20 (GMT).זהב: המתכת היקרה זינקה מעלה עד לכדי 924 דולר לאונקיה על רקע התגברות הלחצים האינפלציוניים והיחלשותו של הדולר כנגד היורו.
מדדי המחירים ליצרן בארה"ב ובגרמניה התקבלו גבוהה מעל ההערכות המקדימות והחזירו את החששות מפני התפרצותה של אינפלציה.
הדולר חזר לרשום הפסדים כנגד היורו על רקע חשש מיכולתה של כלכלת ארה"ב להתמודד עם ההאטה החריפה מחד והמשך עליית רמת המחירים מאידך.
חוזה עתידי לחודש יוני על הזהב נסחר סביב הרמות של 920.4 דולר לאונקיה ב-18:35 (GMT).לאתר היועצים


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully