וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק UBS: אנו ממליצים על בנק לאומי, סלקום ופרטנר

TheMarker

22.5.2008 / 15:15

אנו סבורים כי תקופה של אינפלציה גבוהה והתחזקותו של השקל, יגבירו את הקשיים על סביבה עסקית שגם כך בהאטה. עם זאת, אנו ננסה לסקור מי הם המפסידים הגדולים והמנצחים הגדולים מן האירועים. אנו מחלקים את החברות הישראליות לשני סעיפים: 1. חברות שיושפעו לשלילה מעליית ה

אנו סבורים כי תקופה של אינפלציה גבוהה והתחזקותו של השקל, יגבירו את הקשיים על סביבה עסקית שגם כך בהאטה. עם זאת, אנו ננסה לסקור מי הם המפסידים הגדולים והמנצחים הגדולים מן האירועים. אנו מחלקים את החברות הישראליות לשני סעיפים:
1. חברות שיושפעו לשלילה מעליית האינפלציה.
2. חברות שיושפעו לחיוב או העלייה לא תשפיע עליהן כלל.מדד המחירים לצרכן: מנצחים ומפסידיםאנו סבורים שכ-50 אחוז מהפסדי החברות הישראליות קשורים למדד המחירים לצרכן. התוצאות יבואו לידי ביטוי ברבעון השני של שנת 2008.
אם כן, המפסידות הגדולות יהיו חברות ממונפות- חברות אחזקה וחברות נדל"ן.
המנצחים הגדולים או הניטרליים- בנקים אשר יש להם חשיפה חיובית למדד המחירים לצרכן ובדרך כלל יוצאים נשכרים מסביבה אינפלציונית חיובית. מצד שני הבנקים עלולים להיפגע מירידה בתוצר הלאומי. חברות התקשורת ( כמו סלקום פרטנר ובזק) יחסית חסינות לעליית מדד המחיר לצרכן כיוון שיש להם כוח תמחור חזק.הדולר: מנצחים ומפסידיםחברות סחר שרווחיהן בדולרים כמובן ייפגעו מן הדולר החלש. למרבית חברות הסחר ההוצאות בשקלים אך ההכנסות בדולרים.
הסקטור שייפגע הכי הרבה הינו הסקטור הטכנולוגי. במרבית החברות הטכנולוגיות, צפי השוק התבסס על שער של 3.60 שקל לדולר. לעומת זאת כאשר הדולר עומד על 3.40 שקל בלבד, הן ישאו בהוצאות רבות יותר וייאלצו להוריד את הרווח למניה. השקל החזק, יכול לפגוע בתוצר הלאומי.מסקנותבסביבה שמדד המחירים לצרכן גבוה והשקל חזק, אנו ממליצים על בנק לאומי, סלקום ופרטנר. מצד שני, אנו ממליצים להיות זהירים בכל הנוגע למניות טכנולוגיות, מניות אחזקה ונדל"ן בזמן הקרוב.לאתר היועצים


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully