וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חזרה אל הדולר

23.5.2008 / 8:41

הדולר התחזק אמש מול מרבית המטבעות העיקריים על רקע פרסום נתון מספר דורשי תעסוקה אשר יצא 365 אלף לעומת צפי של 375 אלף. יש הטוענים כי התחזקות זו אינה עמידה מאחר ומחירי הנפט המאמירים מחזקים את דאגות הסוחרים בנוגע לבריאות הכלכלה האמריקאית. נתון חיובי זה נתן תמיכה לדולר האמריקאי לאחר ההפסדים שהמטבע ספג ביום רביעי ויש אנליסטים הטוענים כי הנתון הביא לניצוץ של אופטימיות בנוגע לתמונת המצב של מגזר התעסוקה לחודש מאי. נתון נוסף שפורסם אמש היה מחירי בתים שיצא 1.7- לעומת צפי של 1.6-, הדולר המשיך בהתחזקותו לאחר פרסום הנתון. היום יפורסם נתון מכירות בתים

EUR

האירו נחלש אמש מול המטבע האמריקאי ונסחר עד לרמות של 1.5700. פרסום נתונים אופטימיים בארה"ב בשילוב של נתונים מאכזבים באירופה הביאו את הצמד לרמה זו. נתון הזמנות תעשייתיות הגיעו ל- 1%- לעומת צפי של 0.4%- ברמה החודשית ו- 2.5%- לעומת צפי של 4.7% ברמה השנתית. היום יפורסמו מדדי מנהלי הרכש במגזרי הייצור והשירותים הן בגרמניה והן בגוש האירו.

GBP

הפאונד התחזק אמש מול הדולר בעקבות נתוני מכירות קמעונאיות וסקר הזמנות של ה-CBI אשר יצאו גבוה מהצפוי, ברמה החודשית נתון מכירות קמעונאיות יצא 0.2- לעומת צפי של 0.5-, סקר ההזמנות יצא 10- לעומת צפי של 12-. אומנם הנתונים מראים על מספרים נרפים בתחום המכירות אשר עלולים להעיב על הכלכלה הבריטית, אך אנליסטים טוענים כי מצב הכלכלה מאפשר לבנק המרכזי לשמור על מדיניות מוניטרית מצמצמת. האינדיקטורים עודדו את הסוחרים לחשוב כי הבנק המרכזי באנגליה לא ימהר לחתוך בריבית בחודשים הקרובים, זאת מאחר והנתונים מצביעים על עליות בלחצים אינפלציוניים. היום יפורסם נתון תמ"ג באנגליה.

NZD

הדולר הניו-זילנדי התחזק בשעות הבוקר המוקדמות מול הדולר האמריקאי והגיע לרמה של 0.7885. התחזקות הניו-זילנדי הגיעה על רקע הודעת שר האוצר, מיכאל קולן, בנוגע להורדת מיסים, דבר שמוריד מלחצי הבנק המרכזי לחתוך בריבית על מנת לתמוך בכלכלה המקומית. הדולר הניו-זילנדי התחזק מזה היום החמישי, העלייה הגבוהה ביותר מאז 23 לאפריל על רקע החיתוך במיסים ובכך סיפק את הביצוע הטוב ביותר מבין המטבעות הסחירים ביותר.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

איך הופכים אריזת פלסטיק לעציץ?

בשיתוף תאגיד המיחזור תמיר

ILS

אמש הדולר-שקל התמקם ברמות של 3.3320, קצת מעל לרמות השפל של יום רביעי ולא רחוק משערו היציג אשר נקבע על 3.3380. התחזקות השקל ביומיים האחרונים מגיעה בעקבות התקדמות המשא ומתן בנושא השלום בין ישראל לסוריה. כמו כן, בשבוע הבא צפויה להתפרסם הריבית בזירה המקומית כאשר נכון לעכשיו הצפי נע בין השארת הריבית ללא שינוי לבין העלאתה בחצי אחוז, דבר שיכול לתת דחיפה נוספת לשקל. אמש התחזקות הדולר בזירה העולמית השפיעה במעט על הצמד וביאה לעלייה של 2 אגורות מהשפל של יום רביעי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully