חברת אמדוקס מפטרת עשרות עובדים בישראל

מדובר בשיעור נמוך מאוד מכח העבודה של החברה הכולל כ-17,400 עובדים ברחבי העולם. סיבת הפיטורים באמדוקס אינה ברורה

  • אמדוקס
שרון שפורר

חברת אמדוקס העוסקת במערכות בילינג (גביה) ומערכות תומכות תפעול, מפטרת עשרות עובדים במרכז בישראל, כך נודע ל-TheMArker. יש לציין כי מדובר בשיעור מאוד נמוך ממצבת העובדים של אמדוקס הכוללת כיום כ-17,400 עובדים בכ-50 מדינות, מתוכם כ-5,000 בישראל. אמדוקס הינה חברה הפועלת בדרך של פרויקטים, ולכן יתכנו תזוזות של עובדים מפרויקט לפרויקט או סגירת פרויקטים, מה שמוביל לפיטורי עובדים.

אמדוקס אינה חברת ההיי-טק הראשונה שמפטרת עובדים. באחרונה פיטרה יצרנית השבבים טאואר כ-150 עובדים - כ-11% מכח העבודה שלה. בתחילת השנה פיטרה נובה, העוסקת בפיתוח מכשירי מדידה כ-6% מכח העבודה שלה.

סיבת הפיטורים באמדוקס אינה ברורה, בייחוד נוכח העובדה שברבעון האחרון דיווחה החברה על צמיחה והעלתה תחזיות ל-2008. עם זאת, באחרונה גוברים החששות מגל פיטורים בקרב חברות היי-טק ישראליות, זאת בשל החלשות הדולר הפוגעת בהכנסותיהם - שכן חלק גדול מהוצאותיהן הוא בשקלים ובשל הההאטה בכלכלה הגלובלית.

מאמדוקס נמסר בתגובה: "אמדוקס מנהלת מאות פרויקטים עבור לקוחות ברחבי העולם באמצעות יותר מ-17 אלף העובדים שהיא מעסיקה. כחלק ממהלך העסקים הרגיל החברה מתחילה בפרויקטים חדשים, מסיימת פרויקטים קיימים ועורכת את ההתאמות הנחוצות לשם כך".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully