אי.די.בי פיתוח מפרסמת אזהרת רווח לרבעון השני

הודיעה כי תוצאות הרבעון השני ייפגעו מהוצאות מימון גבוהות ומחשיפה למט"ח. מפרסמת הצעת רכש עצמית של מניות בפרמיה של 20%

  • אי.די.בי
  • דנקנר
יובל מעוז

דירקטוריון אי.די.בי פיתוח (11.0% , 7550.0) אישר הבוקר הצעת רכש עצמית של עד 7.5% ממניות החברה בעקבות אזהרת רווח לתוצאות הרבעון השני. אי.די.בי תבצע את הצעת הרכש במחיר של 82 שקל למניה - 20% מעל מחיר המניה בשוק.

אי.די.בי פיתוח, שבבעלותה אחזקות בדיסקונט השקעות (2.46% , 8299.0), כלל תעשיות (2.05% , 1295.0) וכלל ביטוח (1.05% , 6265.0), הגישה הצעת רכש של עד 4,319,091 מניות, המהוות כ-7.5% ממניות החברה וכ-7.52% מזכויות ההצבעה בה. התמורה בגין המניות שירכשו על פי הצעת הרכש תהיה בסכום כולל של עד כ-354 מיליון שקל.

אי.די.בי פירסמה אזהרת רווח, לפיה היא תחל בקרוב בעריכת דו"חותיה הכספיים לרבעון השני של שנת 2008, ואלו צפויים להיות מושפעים מהוצאות מימון גבוהות ומחשיפה למט"ח. "ברבעון השני צפויה השפעה גדולה של הוצאות המימון על רווחיות החברה בהשוואה להוצאות המימון ברבעונים קודמים. זאת, במיוחד לנוכח השפעת העלייה המשמעותית במדד על היקף ההתחייבויות החשופות למדד, ולנוכח השפעת השינוי בשער הדולר על יתרות המזומנים במטבע חוץ של הקבוצה".

החברה הסבירה כי "במהלך הרבעון עלה המדד ב-2.5% ושער הדולר ירד ב-5.7%. לאור זאת ולאור היקף המימושים המצומצם של הקבוצה במהלך הרבעון, צפוי הרבעון להסתיים בהפסד".

"כמו כן צפויה שחיקה נוספת של ההון העצמי של החברה בשל קרנות הון מהפרשי תרגום בגין חברות מוחזקות", הצהירה החברה בהודעתה היום.

אי.די.בי פיתוח סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם ירידה של כ-94% ברווח הנקי לעומת הרבעון המקביל אשתקד לכ-55 מיליון שקל. התוצאות הושפעו מעלייה חדה במדד המחירים, אשר שחק את הנכסים הדולריים, והיעדר מימושים מהותיים, והובילו להוצאות מימון גבוהות.

בעדכון המדדים האחרון שבוצע החודש יצאה מניית אי.די.בי פיתוח ממדד תל אביב 100 ועברה להיסחר במדד יתר 50. החברה נסחרת לפי שווי של 3.9 מיליארד שקל. מתחילת החודש, ירדה מניית החברה בכ-17%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully