וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: המעו"ף מטפס ב-1%; פרטנר עולה ב-3.3%

אילן מוסנאים

23.10.2001 / 15:01

מחזור המסחר נמוך - 125 מ' ש'; בזק עולה ב-1.6% בעקבות הידיעה כי מתגבש גרעין לרכישת השליטה בחברה; מכתשים יורדת ב-1.3% למרות המלצת "קנייה"; לנתוני המסחר בבורסה

מדדי המניות המובילים בבורסה של תל אביב ממשיכים להיסחר בעליות שערים בינוניות של כ-1% גם בשעות הצהריים המאחרות, תוך מחזור נמוך של 125 מיליון שקל.

מדד המעו"ף רושם בשעה זו עליות של 0.98% לרמה של 399.12 נקודות, ומדד תל אביב 100 עולה ב-0.82% לרמה של 382.70 נקודות. התל-טק רושם עליות קלות יותר של 0.27%.

פעילים בשוק ציינו, כי הבורסה ממשיכה להפגין עוצמה ועליות שערים נאות למרות כל האירועים מסביב, כשהעליות באירופה ובחוזים העתידיים על הנאסד"ק תומכות באווירה החיובית.

עם זאת, הפעילים ציינו את המחזורים הנמוכים ואת העובדה שעיקר העליות נרשם במניות המעו"ף - עובדות שמצביעות על כך שמדובר בתיקון טכני בלבד.

הפעילים ציינו כי לא נראית במסחר פעילות מהותית של משקיעים זרים ושל הגופים המוסדיים המקומיים, מה שמצביע על כך שככל הנראה עיקר הפעילות הוא של שחקני מעו"ף, שמובילים את המדד אל הרמה הרצויה להם לקראת הפקיעה בסוף השבוע.

מניית בזק עולה ב-1.6% במחזור של 8 מיליון שקל. עיתון "הארץ" פירסם הבוקר ידיעה לפיה חברת פועלים השקעות מנהלת מגעים עם אפריקה ישראל וחלק ממשפחת דנקנר, להתמודדות במכרז לרכישת השליטה בבזק.

בנק מזרחי יפסיד מיליוני שקלים

מניית כור עולה ב-1.9% במחזור של 2.5 מיליון שקל, למרות פער שלילי של 1.4%. עיתון "מעריב" מפרסם הבוקר ידיעה לפיה החברה שכרה את מריל לינץ' לצורך מכירת השליטה בחברה הבת אי.סי.טל תמורת סכום של כ-150 מיליון דולר.

יתר המניות הדואליות נסחרות במגמה מעורבת, כאשר מניית אלביט מערכות עולה ב-0.7% ומניית פרטנר עולה ב-3.3%. לעומתן, מניית נייס יורדת ב-2.3% וסאיטקס יורדת ב-2.6%.

מניית בנק המזרחי יורדת ב-0.5% במחזור של 3 מיליון שקל. עיתון "מעריב" מדווח הבוקר כי הבנק הפסיד מיליוני שקלים כתוצאה מהשקעה לא מוסמכת במניות, שבוצעה על ידי בכירים בבנק.

יתר מניות סקטור הבנקים נסחרות במגמה מעורבת, כאשר מניית בנק הפועלים עולה ב-0.6%, מניית בנק לאומי עולה ב-0.4% ומניית בנק דיסקונט יורדת ב-2%.

מניית אגיס , שנסחרה במהלך הבוקר בירידות של יותר מ-1%, רושמת בשעה זו עליות של 2.3% במחזור של 5.5 מיליון שקל. החברה איבדה אתמול 2.6% בעקבות המלצת "החזק" מבנק הפועלים. בבנק העניקו למניית החברה מחיר יעד של 36 שקל, כ-5% יותר ממחירה עם פתיחת המסחר.

בבנק הפועלים מציינים כי גם אם החברה תעבור את ביקורת ה-FDA המתבצעת בימים אלה במפעל החברה הבת קליי פארק בארה"ב, הרי שתוצאות אגיס אינן צפויות להצביע על שיפור לפני המחצית השנייה של שנת 2002. זאת, על רקע השחיקה ברווחיות החברה מהפעילות בשוק המקומי והעלייה המתוכננת בהוצאות המו"פ.

מיראג' לא מגיבה להצעת הרכש

מניה מכתשים אגן יורדת ב-1.3% במחזור של 4 מיליון שקל. מכתשים זכתה היום להמלצת "קנייה" מבנק הפועלים, שם קבעו לה מחיר יעד של 11 שקל - גבוה בכ-27% ממחירה של המניה בבורסה.

בבנק מתייחסים אל האישור שהחברה קיבלה מה-FDA לשיווק קוטל החרקים "הרימון" בארה"ב. האנליסטית רקפת לויסון-אפטר מעריכה כי במהלך שנת 2002 תהיה התרומה של המוצר בארה"ב לפעילות של מכתשים אגן מינורית, ותסתכם במאות אלפי דולרים בלבד.

מניית מיראג' מרכזת מחזור נמוך של 11 אלף שקל ונסחרת ללא שינוי. המניה אינה מגיבה להצעת הרכש שפירסם היום בעל השליטה בחברה - גד זאבי - למחיקתה של מיראג' מהבורסה. נראה שהמחיר בהצעה - שהיה גבוה בפחות מ-5% ממחירה של מיראג' בבורסה - אינו מספיק מפתה עבור המשקיעים, ולכן ההיענות המועטה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully