וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

זכייניות ערוץ 2 עתרו לבג"ץ בבקשה לא לאפשר לישראל 10 להפעיל את הערוץ השלישי לבדה

רוני קורן-דינר

23.10.2001 / 15:53

עוה"ד הדס פלד, רשת: "מבחינה משפטית לא ייתכן שהערוץ השלישי יופעל על ידי זכיין אחד, אפילו לתקופה מוגבלת"; הרשות השנייה פועלת להעלאת הערוץ השלישי בינואר

זכייניות ערוץ 2, רשת, קשת וטלעד, עתרו היום לבג"ץ במשותף בבקשה לא לאפשר לקבוצת ישראל 10, זכיינית הערוץ השלישי, לעלות לאוויר לבדה בינואר. זאת, בעקבות הודעתה של הרשות השנייה מלפני מספר שבועות, לפיה ב-28 בינואר 2002 יחלו שידורי הערוץ השלישי באמצעות הזכיינית שתהיה ערוכה לכך, או על ידי שתיהן במקרה האופטימלי.

"בתיקון לחוק הרשות השנייה, בהתייחסות שנגעה להקמת ערוץ מסחרי נוסף, דובר בפירוש על שני זכיינים", אמרה ל-TheMarker.com עוה"ד הדס פלד, היועצת המשפטית של רשת. הזכייניות, באמצעות עוה"ד פלד (רשת), רון גזית (קשת) וגידי קורן (טלעד), טוענות כי הפעלת הערוץ השלישי ע"י קבוצה אחת היא בלתי סבירה, ועשויה לגרום להן נזקים כבדים והפסדי הכנסות.

"זו לא תחרות הוגנת", מוסיפה עוה"ד פלד. "יש 100% של זמן פרסום לשני ערוצים מסחריים, כאשר על 50% מתחרה זכיין אחד בערוץ השלישי ואילו על ה-50% הנותרים מתחרים שלושת הזכיינים בערוץ 2. לישראל 10 כזכיין בודד יש פחות הוצאות הפקה, והיא גם יכולה להבטיח למפרסמים רצועות יומיות קבועות והטבות שאינן מתאפשרות בערוץ שזמן האוויר שלו מתחלק בין שלושה גורמים. זה נזק בלתי הפיך".

הזכיינית הנוספת בערוץ השלישי, קבוצת אפיק, עדיין נמצאת בעיצומו של הליך משפטי, וככל הנראה לא תהיה מוכנה בתאריך שנקבע על ידי הרשות. אפיק זכתה במכרז לאחר שביהמ"ש המחוזי בתל אביב קבע ביולי השנה כי הזוכה שנבחרה ע"י הרשות השנייה, שידורי עדן, בראשות מוטי קירשנבאום, לא עמדה בתנאי המכרז. קבוצת שידורי עדן עתרה לביהמ"ש העליון, והדיון הראשון בעתירה יתקיים ב-20 בנובמבר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully