וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: מגמה מעורבת במדדים המובילים; DSPG צונחת ב-11.5% לאחר הורדת תחזיות מגולדמן סאקס

דודי שני-גבאי

23.10.2001 / 20:36

הנאסד"ק עולה ב-0.7%, הדאו רושם ירידה של 0.2%; מרקורי עולה ב-7.8% על רקע הרחבת השת"פ עם BEA; אורכית מוסיפה 5.4% בעקבות מעבר לרווחיות; לריכוז נתוני המסחר במניות הישראליות

המומנטום החיובי שאיפיין את המסחר בבורסות ניו יורק מפתיחת המסחר, הולך ונעלם, שעה שהנאסד"ק עולה ב-0.7% ואילו הדאו רושם ירידות של 0.2%. מתחילת המסחר נרשמו עליות במדדים המובילים, אולם כעת, בעיקר על רקע החשש ההולך וגובר ממתקפה ביולוגית חמורה בארה"ב, החלו נוצרים סדקים באופטימיות המשקיעים, והמסחר עובר למגמה מעורבת.

שטף הדו"חות הכספיים מצד החברות המובילות נמשך גם היום, כאשר בראש הרשימה חברת לוסנט , שלא עמדה בתחזיות - הודיעה על הפסד נקי של 8.8 מיליארד דולר ועל כוונתה לקצץ 20 אלף משרות נוספות. יצרנית ציוד התקשורת לא הצליחה לעמוד אף בתחזיות ההפסד התפעולי, ודיווחה על הפסד פרופורמה של 909 מיליון דולר, 27 סנט למניה, לעומת תחזיות להפסד של 23 סנט למניה. המניה יורדת כעת 3.3%.

חברה נוספת שפירסמה את דו"חותיה, אולם הפתיעה לטובה, היא AT&T וויירלס (סימול AWE) שהציגה רווחיות ברבעון השלישי של השנה, לעומת תחזיות קודרות יותר שציפו להפסד. הרווח הנקי של חברת הסלולר הרביעית בגודלה בארה"ב היה 77 מיליון דולר או 3 סנט למניה, לעומת תחזיות שציפו לחברה הפסד של 2 סנט למניה.

אמדוקס עולה; רוברטסון סטיבנס ממליץ

המניות הישראליות נסחרות במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים. בולטת בקרב הישראליות ה"כבדות" מניית מרקורי שעולה ב-7.8% למחיר של 25.9 דולר. החברה הודיעה היום על הרחבת שיתוף הפעולה האסטרטגי עם חברת התוכנה BEA.

גם מניית אמדוקס בצד העולות עם עלייה של 2.5% למחיר של 27.9 דולר, המשקף לחברה שווי שוק של 6.5 מיליארד דולר. בבית ההשקעות רוברטסון סטיבנס פירסמו אמש דו"ח על החברה - לאור אזהרותיה של חברת התקשורת האמריקאית SBC על פיטורים קרובים והאטה בעסקים.

SBC מחזיקה ב-18% מהון מניותיה של אמדוקס, אולם האנליסטים נותרו מעודדים מצבר ההזמנות של אמדוקס, שמסתכם היום ב-1.4 מיליארד דולר, והותירו לחברה המלצת "קנייה" ומחיר יעד של 32 דולר - גבוה ב-13% ממחירה של המניה היום.

בגולדמן סאקס חוששים לגבי תחזיות די.אס.פי.ג'י בטווח הקצר

אמש פירסמה חברת די.אס.פי.ג'י את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי, והכתה את כל התחזיות כאשר דיווחה על הכנסות של 35 מיליון דולר - שיא לרבעון השלישי, לעומת ממוצע תחזיות שעמד על 30 מיליון דולר. החברה עקפה גם את תחזיות הרווח הנקי, כאשר דיווחה על סכום של 6.9 מיליון דולר, המיתרגם לרווח של 25 סנט למניה, לעומת תחזיות האנליסטים שעמדו על 22 סנט למניה.

על אף התוצאות החיוביות, פירסם היום בית ההשקעות גולדמן סאקס דו"ח מעודכן לחברה בו הוא מעריך כי תוצאות השיא עליהן דיווחה החברה מחד גיסא, והעובדה שהחברה לא העלתה את תחזיותיה לשנה כולה מאידך גיסא, מוביל למסקנה של הנמכת תחזיות המכירות לרבעון הרביעי. בהקשר זה יורדת כעת מניית די.אס.פי.ג'י ב-11.5% למחיר של 19.8 דולר.

אורכית מפתיעה ועולה

הדו"חות הכספיים מצד הישראליות ממשיכים לזרום גם היום, כאשר בולטת לטובה מניית אורכית שעולה ב-5.4% למחיר של 2 דולרים. הסיבה לעלייה היא ההפתעה לטובה שמגלמים בתוכם הדו"חות.

אורכית הודיעה היום על מעבר לרווחיות והציגה רווח של 5 סנטים למניה ברבעון השלישי, לעומת תחזיות להפסד של 9 סנט למניה מצד האנליסטים. בנוסף, דיווחה אורכית על הכנסות של 36.3 מיליון דולר, עלייה של 11% ביחס לרבעון המקביל. ב-CIBC, אגב, קיוו להכנסות של 39 מיליון דולר - רמה אליה החברה לא הצליחה להגיע.

חברה נוספת שפירסמה את דו"חותיה לפני המסחר היא אי.סי.טל שדיווחה על הכנסות של 20.8 מיליון דולר ברבעון השלישי, עלייה של 35% לעומת הרבעון המקביל, ועל רווח של 24 סנט למניה - טוב מתחזיות האנליסטים. מניית החברה עולה כעת ב-4.1% למחיר של 14.9 דולר.

ההודעה של חברת קומברס מהיום כי נבחרה לספק את שירותי ה-SMS שלה לחברת TCC הטייוואנית, שלה 6.4 מיליון מנויים, אינה מצליחה להשפיע באופן ניכר על המניה, שרושמת כעת ירידה של 1.4% למחיר של 15.8 דולר.

חברת טריון תפרסום לאחר המסחר את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי. אמש הודיעה טריון על פיצול עסקי פיתוח ושיווק השבבים שלה על ידי הקמת חברה בת בשם אימדיה סמיקונדקטור, ומניית החברה זינקה ב-14%. היום היא יורדת ב-0.65% למחיר של 10.4דולר.

עוד בולטת: מניית אי.סי.איי שמזנקת ב15.9% למחיר של 2.5 דולרים במחזור מניות חריג. כשעה לאחר פתיחת המסחר בוצעה עיסקת מכירה של כ-1.8 מיליון מניות, עובדה המסבירה את המומנטום החיובי סביב המניה אתמול והיום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully