וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל וריסיטי בעקבות הדו"חות: "עד היום קיימנו מה שהבטחנו ואני מקווה שנמשיך כך גם בעתיד"

גיא ימין

23.10.2001 / 21:10

החברה מעלה את תחזית הרווח לרבעון הרביעי; בבתי ההשקעות רוברטסון סטיבנס ודיין רושר ווסלס מותירים המלצות "קנייה" למניה

משה גבריאלוב, מנכ"ל וריסיטי , מתקשה להסביר את המגמה השלילית ממנה סובלת המניה בחודשים האחרונים. מניית החברה כבר נשקה ל-20 דולר בחודש מאי השנה, ומאז כבר הגיעה למחיר שפל של 6.6 דולרים, מתחת למחיר הנפקה של 7 דולרים. ביומיים האחרונים אומנם זינקה המניה ב-17% למחיר של כ-9.5 דולרים, אך היא עדיין רחוקה מהגבהים אליהם הגיעה במהלך השנה.

"לא הייתי משתמש במלה תסכול כדי לתאר את תחושתי לגבי המניה, אבל אני בהחלט מאמין שמי שיתעלה מעל לטווח של שבועות ייהנה מהכרה של השוק בערך של החברה", אומר גבריאלוב. ובכל זאת, אם צריך להסביר את הירידות במניה במהלך ספטמבר, מעריך גבריאלוב כי העובדה נעוצה בכך שה-lock up של חצי שנה מאז הנפקת החברה פג עם חידוש המסחר בוול סטריט.

לכאורה, העובדה שמי שהחזיק במניות מכר אותן בהזדמנות הראשונה מעוררת דאגה מבחינת וריסיטי. בפועל, אומר גבריאלוב, כי מי שמכר את המניות היו משקיעים היסטוריים מיפאן ועובדים שעזבו את החברה, ולא גורמים מתוך החברה עצמה.

תחזית ההכנסות ל-2002: 54 מיליון דולר

את העליות מהן נהנית המניה ביומיים האחרונים ניתן לייחס לדו"חות הרבעון השלישי שפירסמה החברה אמש לאחר המסחר, ולהעלאת תחזית הרווח שבאה בעקבותיהם. התוצאות הרבעוניות הצביעו על הכנסות שיא של 9.8 מיליון דולר ועל רווח של 7 סנט למניה.

בעקבות התוצאות ברבעון השלישי מעלה וריסיטי את תחזית הרווח לרבעון הרביעי של השנה והיא מצפה עתה לרווח של 9 סנט למניה, תחת הערכות קודמות לרווח של 7 סנט למניה.

את תחזית ההכנסות מותירה וריסיטי על כנה והיא מצפה להכנסות של 11.3 מיליון דולר ברבעון הרביעי. אם אכן תעמוד בתחזית זו, יהיה זה רבעון שביעי רצוף של תוצאות שיא עבורה. וריסיטי הותירה על כנה גם את התחזית ל-2002, והיא מצפה עתה להכנסות של 54 מיליון דולר במהלך השנה, ולרווח של 34 סנט למניה. מאחר שהצפי הנוכחי של וריסיטי הוא להכנסה כוללת של 38.6 מיליון דולר, עמידה בתחזית ל-2002 משמעותה צמיחה של 39.9% בין השנים. אופטימי? גבריאלוב אינו סבור כך: "עד עכשיו קיימנו את מה שהבטחנו ואפילו יותר, ואני מקווה שנעמוד גם ביעדים אלה".

התוצאות של וריסיטי בולטות לחיוב במיוחד על רקע החולשה הכללית בשוק השבבים, שהניב 50% מהכנסותיה במהלך הרבעון השלישי. "בחברות המוליכים למחצה יש שני מחזורים. מחזור של ייצור ומחזור של תכנון. המוצרים שלנו נועדו לספק כלים לבדיקת תאימות פונקציונלית בשלב התכנון של שבב או מערכת, ולכן דווקא בשוק חלש החברות עושות כל שביכולתן להימנע מטעויות שיעלו להן ביוקר", אומר גבריאלוב. "כמובן שאם הביזנס היה יותר טוב, אנחנו היינו נהנים אפילו יותר, אבל באופן כללי ניתן לומר שלא נפגענו מההאטה הכללית", הוא מוסיף.

עלייה בשיעור ההכנסות מהסכמי חכירה

ברבעון השלישי רשמה וריסיטי הכנסות נדחות של 28.3 מיליון דולר, עלייה של 3.1 מיליון דולר לעומת הרבעון השני. נתון מעודד נוסף עבורה הוא שהיא רשמה עלייה בשיעור ההכנסות מרשיונות חכירה, לעומת שיעור ההכנסות מרשיונות קנייה של תוכנות.

"המודל העסקי שלנו מעודד חכירה של התוכנות לתקופה של שנה שהלקוח משלם לנו בסיומה עבור השימוש בתוכנה. המגמה של העלייה בשיעור ההכנסות מחכירה היא חיובית, שכן יותר מ-95% מהלקוחות מחדשים את הסכם החכירה עימנו", אומר גביראלוב. במסלול השני קונה לקוחה של החברה רישיון, שהופך לשייך לה. החברה משלמת עבור תחזוקת התוכנה, ומקבלת עדכונים ותמיכה מוריסיטי.

את הרבעון מסיימת וריסיטי עם קופה של 52.4 מיליון דולר (כולל השקעות לטווח קצר) - נתון מרשים עבור חברה שגייסה בהנפקה הראשונית שלה בנאסד"ק בחודש מארס 2001 26.8 מיליון דולר. גבריאלוב אומר כי החברה אינה מתכננת בשלב הזה רכישה קונקרטית, אך הוא מאמין כי אם וכאשר תתבצע רכישה כזו היא תהיה רכישה של חברה עם טכנולוגיה סינרגטית לזו של וריסיטי עצמה.

דיין רושר ווסלס ממליצים לקנות את וריסיטי

האנליסטים המכסים את המניה מביעים הסכמה לגבי איכות התוצאות. בבית ההשקעות רוברטסון סטיבנס הותירו על כנה המלצת "קנייה" למניה בעקבות הדו"חות, אך הורידו את מחיר היעד מ-18 ל-14 דולר. צוות האנליסטים בראשות ג'ון בר אף מוסיף כי אלמלא החשש מהמשך התנודתיות במניה בטווח הקצר, היו מעניקים לה המלצת "קנייה חזקה?.

בדיין רושר ווסלס ההמלצה נותרת על כנה והיא חמה אף יותר - המלצת "קנייה אגרסיווית". "אנו ממליצים למשקיעים להגדיל את החזקותיהם במניה על רקע צפי לנתונים מוצלחים ברבעון הרביעי, החזק באופן מסורתי", אומר צוות האנליסטים בראשותו של ג'ון סבג'.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully