וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הנהלת גילת: אנו מתכננים לפטר כ-100 מעובדי החברה בישראל בימים הקרובים

גיא ימין

23.10.2001 / 21:37

מתוך כ-600; נשקלים קיצוצי שכר במטרה להפחית ההוצאות התפעוליות בעקבות אזהרת הרווח לרבעון השלישי

הנהלת גילת לוויינים מתכננת בעצם שעות אלה את הצעד הבלתי נמנע של הפחתת עלויות לאחר אזהרת הרווח החמורה שפירסמה לרבעון השלישי. בימים הקרובים צפויה החברה להודיע לכ-100 מעובדיה בישראל על פיטוריהם. החברה כבר פיטרה כ-230 עובדים (כ-300 כולל עובדים זמניים) עם פרסום תוצאות הרבעון הראשון.

"אנו נתאים את גודלה של החברה ואת מבנה ההוצאות שלה לשקף את הירידה בהכנסות שלנו", אמר אז משפט שלא ניתן לפרש לשני פנים מנכ"ל החברה, יואל גת, כשהוא מתייחס בעקיפין ל-1,200 העובדים.

"אנחנו יושבים עכשיו ורואים כמה עובדים אנחנו חייבים לפטר על מנת להקטין את ההוצאות", אומרים בהנהלת גילת. העובדים עדיין לא קיבלו הודעות על כך, מהסיבה הפשוטה שגם בהנהלת גילת עוד לא החליטו כמה עובדים יפוטרו בדיוק, ומי הם העובדים שיפוטרו.

ההכרעה הסופית על מספר העובדים תלויה בין היתר בהחלטת ההנהלה לגבי שיעור הקיצוץ בשכרם של הנותרים, פעולה נוספת אותה שוקלת גילת על מנת להקטין את ההוצאות. "אנחנו משתדלים להימנע מפיטורים ככל שניתן, וכמובן שאם מספר המפוטרים יהיה קטן יחסית, נצטרך להוריד משכרם של האחרים", אומרים בגילת.

הטריגר לפיטורים הצפויים הוא, כאמור, אזהרת הרווח של החברה לרבעון השלישי. גילת דיווחה אז על מחיקות של 247 מיליון דולר בגין "הוצאות חד פעמיות" . המחיקות הללו צפויות לבוא לידי ביטוי בשורה התחתונה בהפסד של 11.4 דולר למניה ברבעון השלישי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully