וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קומפאק רשמה ברבעון השלישי הפסד נקי של 29 סנט; צופה הפסד של 3 סנט למניה ברבעון הבא

עפרה שלו

23.10.2001 / 23:05

יצרנית המחשבים האישיים עמדה בתחזיותיה המונמכות לגבי ההפסד התפעולי, שהסתכם ב-7 סנט למניה; החברה נפגעה מההאטה הכלכלית ומהשלכות המיזוג עם HP

קומפאק רשמה ברבעון השלישי הפסד תפעולי של 120 מיליון דולר, או 7 סנט למניה, לעומת רווח של 557 מיליון דולר, או 31 סנט למניה, בתקופה המקבילה לפני שנה. אנליסטים חזו הפסד של 6 סנט למניה.

ההפסד התפעולי אינו כולל מחיקה של 514 מיליון דולר בגין השקעה ב-CMGI. אחרי הפרשה זו, רשמה יצרנית המחשבים האישיים הפסד נקי של 499 מיליון דולר, או 29 סנט למניה. הכנסות החברה הסתכמו ב-7.5 מיליארד דולר, לעומת 11.2 מיליארד דולר בתקופה המקבילה.

ברבעון הרביעי צופה החברה לרשום הפסד של 3 סנט למניה, על הכנסות של 7.6-7.8 מיליארד דולר. כמו כן אמרה קומפאק כי אינה צופה שינוי מהותי בהשקעות ההון של חברות במחצית הראשונה של 2002.

בתחילת החודש פירסמה קומפאק אזהרת רווח. קומפאק אמרה כי תדווח על הפסד תפעולי של 7 סנט למניה ברבעון השלישי בשל שילוב מכריע של חולשה כלכלית, תוכניות המיזוג שלה וההשכלות של המתקפה על מרכז הסחר העולמי. קומפאק ציינה גם את סופת הטייפון שפגעה בפעילותם של ספקיה הראשיים בטייוואן.

בנוסף, ההודעה על המיזוג המתוכנן עם HP ב-4 בספטמבר הביאה לעצירה בפעילותם של עובדיה ולקוחותיה. כתוצאה מכך אבד שבוע עבודה שלם בחודש רב חשיבות, שעל פי רוב אחראי לקרוב למחצית מפעילותה ברבעון, אמרה החברה.

דו"ח שפירסמה יחידת דאטהקווסט של גרטנר בשבוע שעבר מגלה כי נרשמה ירידה במכירות המחשבים האישיים ברבעון השלישי ברחבי העולם, נוכח התרחבות ההאטה במכירות בארה"ב לאסיה ולאירופה. מהנתונים עולה כי ברבעון השלישי נמכרו ברבעון 30.6 מיליון יחידות, ירידה של 12% לעומת הרבעון המקביל.

בארה"ב נפלו מכירות המחשבים האישיים ברבעון ב-19% ל-10.9 מיליון יחידות. מדובר בירידה רבעונית שלישית ברציפות במכירות בארה"ב.

עוד עולה מנתוני החברה כי DELL (דל) ממשיכה להיות יצרנית המחשבים האישיים הגדולה בעולם, עם מכירות של 4.23 מיליון יחידות ברבעון השלישי, המהוות 13.8% מהשוק העולמי, לעומת 11% ברבעון המקביל בשנה הקודמת.

מכירות קומפאק ברבעון הגיעו ל-3.18 מיליון יחידות, או 10.4% מהשוק, לעומת 13.4% ברבעון המקביל בשנת 2000.

היקף המכירות לפי יחידות של יצרניות המחשבים האישיים ה-3 וה-4 בגודלן, IBM ו-HP, צנחו ברבעון השלישי ב-17% וב-25% בהתאמה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully