וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גולדמן סאקס מפחית תחזיות לדי.אס.פי.ג'י: "למרות הדו"חות החיוביים, החברה לא שינתה את תחזיותיה"

דודי שני-גבאי

23.10.2001 / 23:58

בטווח הקצר צפויה המניה להיסחר סביב מחירה הנוכחי; האצת המכירות צפויה להתחיל רק במהלך 2002; מותיר המלצת "תשואת יתר" למניה; להמלצות האנליסטים האחרונות

אמש פירסמה חברת די.אס.פי.ג'י את דו"חותיה הכספיים לרבעון השלישי, בהם הציגה שיא מכירות של 35 מיליון דולר, ועקפה את תחזיות האנליסטים. אולם העובדה כי החברה לא שינתה את תחזיותיה הובילה את גולדמן סאקס לפרסם דו"ח מעודכן לחברה. בית ההשקעות מפחית את תחזיות ההכנסות והרווח לחברה לרבעון הרביעי ולשנת 2002.

בית ההשקעות מעריך כי ההאטה הצפויה במכירות הרשיונות מצד החברה ברבעון הרביעי עשויה לפגוע בשורת הרווח הנקי, שכן למעלה מ-90% מההכנסות מרשיונות הינם רווח נקי עבור החברה, לעומת 40% מההכנסות ממכירות מוצרים. בגולדמן מעריכים כי ההכנסות משני תחומים אלו יצברו תאוצה בשנת 2002, אולם הצפיות הנמוכה לשנה זו מובילה אותם למסקנה הבלתי נמנעת של הפחתת התחזיות.

בהקשר ישיר לנתונים אלו, מעריכים בגולדמן כי בטווח הקצר צפויה מניית החברה להיסחר סביב התחום בו היא מצויה כרגע. בית ההשקעות מאמין כי די.אס.פי.ג'י תמשיך להיות אחת מחברות הסמיקונדקטור הרווחיות, והאצת מכירות הרשיונות והמוצרים, הצפויה לבוא בשנת 2002, מחזקת את ההערכות כי המניה תיסחר בטווח הרחוק גבוה מעל לשער בו היא נסחרת כעת.

בהתייחסם לצנרת ההזמנות, מציינים בגולדמן את דברי החברה כי למרות ההאטה הצפויה בתחום הרשיונות, צנרת ההזמנות תיוותר יציבה גם בעתיד הקרוב. להערכתם, פעילותה העסקית של החברה תמשיך להישמר ברמה גבוהה, ובהקשר זה מזכירים כי החברה חתמה על הסכם גדול בתחום הרשיונות למערכות מהדור השלישי עם חברת תקשורת סלולרית גדולה.

העובדה כי די.אס.פי.ג'י לא שינתה את תחזיותיה לשנת 2001 מובילה את גולדמן סאקס להפחית את תחזיותיה לרבעון הרביעי, על מנת להתאימן לתוצאות הרבעון השלישי, שהיו מעל לתחזיות. בית ההשקעות מפחית את תחזיות ההכנסות לרבעון הרביעי מ-33 מיליון דולר ל-29 מיליון. ההכנסות, על פי גולדמן, יורכבו מ-5 מיליון דולר הכנסה ממכירת רשיונות ו-24 מיליון דולר ממכירות מוצרים.

ביחס ישר להפחתת תחזית ההכנסות לרבעון, מפחיתים בגולדמן גם את תחזית הרווח. בית ההשקעות מעמיד את תחזיות הרווח על 15 סנט רווח למניה, לעומת תחזית מוקדמת של 25 סנט רווח למניה. זאת בשל העובדה כי האחוז המועבר לרווח מהכנסות מרשיונות גבוה יותר מהאחוז המועבר מהכנסות ממוצרים, והרי מכירות הרשיונות הן אלו שייפגעו יותר ברבעון הבא.

בדי.אס.פי.ג'י העריכו כי בשנת 2002 צפויה צמיחה של 10% בהכנסות משני התחומים הנ"ל. ההערכות הקודמות בגולדמן צפו צמיחה של 20% בתחום המוצרים ו-25% בתחום הרשיונות, ולכן לא נותר לבית ההשקעות אלא להפחית גם את תחזית ההכנסות והרווח לשנת 2002.

בית ההשקעות מעמיד את תחזית ההכנסות לשנה הבאה על סכום של 125 מיליון דולר, לעומת תחזית קודמת של 140 מיליון דולר. כמו כן, מפחית בית ההשקעות את תחזית הרווח לשנת 2002 ומעמידה על 80 סנט למניה, לעומת תחזית קודמת של 1.05 דולרים למניה. כמו כן, מותירים בגולדמן המלצת "תשואת יתר" למניית החברה.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully