וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טריון עוקפת את תחזיות האנליסטים עם הכנסות של 79.6 מיליון דולר ברבעון השלישי

דודי שני-גבאי

24.10.2001 / 0:17

צמיחה של 21.1% לעומת הרבעון המקביל; מציגה הפסד פרו פורמה של 31 סנט למניה אך צופה שיפור ברבעון הרביעי, בו עשוי ההפסד להגיע ל-22 סנט למניה

חברת טריון מפרסמת את דו"חותיה לרבעון השלישי בהם היא עוקפת את תחזיות האנליסטים בשורה העליונה, כמו גם בשורת הרווח. הנהלת החברה דיווחה על הכנסות של 79.6 מיליון דולר, הגבוהות ב-7.5% מתחזיות האנליסטים מבית ההשקעות UBS וובורג שהצביעו על 74 מיליון דולר. מדובר בגידול של 21.1% לעומת ההכנסות ברבעון הקודם, אז הציגה הכנסות של 65.7 מיליון דולר.

טריון עוקפת את תחזיות האנליסטים גם בשורה התחתונה בדוחותיה הכספיים, כשהיא מדווחת על הפסד פרו פורמה של 21.2 מיליון דולר, המיתרגם להפסד של 31 סנט למניה, לעומת תחזיות האנליסטים שעמדו על הפסד של 33 סנט למניה. בהתחשב בהוצאה חד פעמית של 6.4 מיליון דולר בשל מחיקות מלאי וביטול רכישות מצד לקוחותיה, עומד ההפסד על סכום של 27.6 מיליון דולר, או הפסד של 41 סנט למניה.

אך ההוצאות החד פעמיות של טריון ברבעון היו גדולות אף יותר. בהתחשב במחיקת השקעות וברה-אירגון ההוצאות החד פעמיות מגיעות ל-11.7 מיליון דולר. מאידך גיסא, נהנתה טריון גם ברבעון מרווח הון בשל רכישה חוזרת של האג"ח שלה במחירים אטרקטיוויים עבורה, וזה הגיע ללא פחות מ-51.8 מיליון דולר. לאחר הכללת כל ההוצאות וההכנסות החד פעמיות מציגה טריון רווח נקי של החברה על 13.1 מיליון דולר, המיתרגם לרווח של 19 סנט למניה.

זכי רקיב, נשיא ומנכ"ל טריון, מסר היום כי לנוכח תנאי השוק, החברה מרוצה מהתוצאות שהשיגה ברבעון השלישי של השנה. כמו כן, סיפקה הנהלת טריון הערכות לקראת הרבעון הרביעי לשנה. בהנהלת החברה צופים כי ההכנסות ברבעון יהיו בטווח של 80-82 מיליון דולר. בהתחשב בעלייה הצפויה בשולי הרווח, ובהקטנת ההוצאות התפעוליות ברבעון, צופה הנהלת טריון כי ההפסד יפחת יחסית לרבעון השלישי, והוא צפוי לנוע בטווח של 0.22-0.25 סנט למניה. לשם השוואה, בבית ההשקעות UBS העריכו לפני פרסום הדו"חות כי טריון תציג הפסד של 28 סנט למניה ברבעון הרביעי של השנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully