וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אופנהיימר: מעדכנים תחזית רווח למניית סרגון בשנת 2008 ל-0.56 דולר

TheMarker

15.7.2008 / 11:19

בבית ההשקעות מעדכנים גם את תחזית הרווח לשנת 2009 ל-0.7 דולר

בבית השקעות אופנהיימר מנמיכים את תחזיתם לחברה להמשך שנת 2008 ושנת 2009, כאשר אחראים לכך שני גורמים עיקריים:
1. חשיפה משמעותית של החברה בשוק ההודי, שצפויה להכביד על שיעור הרווח הגולמי.
2. התחזקות השקל מול הדולר שצפויה להכביד על הוצאותיה התפעוליות של החברה.באופנהיימר מאמינים כי פעילות החברה מכיוון המכירות עדיין חזקה ביותר, והעדכון נוגע למגמות שליליות בצד העלויות. מיצובה של החברה במישור המוצרים ומערכת היחסים החזקה עם נוקיה - סימנס צפויות לשמור על מומנטום עסקי חזק.
בשלב זה זהירים בבית ההשקעות וממשיכים לדרג את מניית סרגון PERFORM.מומנטום עסקי חזק

סרגון אמנם חווה האטה מסוימת בארה"ב וזאת בהמשך להודעה של Sprint - Clearwire על הקפאת כל השקעותיהן בטווח הזמן הקצר, אך ממשיכה ליהנות ממומנטום עסקי חזק באסיה ובמזרח אירופה. פעילותה של החברה בהודו עודנה אגרסיבית, כאשר הביקושים מכיוון זה יותר מקזזים את החולשה מצד ארה"ב.שיעור הרווח הגולמילכתוב לעיל עלולה להיות השפעה שלילית על שיעור הרווח הגולמי של החברה, כאשר תמהיל גדול יותר של פעילות המאופיינת במרווחי רווחיות נמוכים יותר (הודו) במכירות החברה.שקל - דולרכן גם פה - עליית ערכו של השקל לא פסחה על חברת סרגון ועשויה לגרום לנזק מסוים לרווחיותה של החברה. החברה מנסה לבצע (כהרגלה) בקרה קפדנית על עלויות ואף עיכבה גיוס עובדים חדשים לחברה.
לאור כל הכתוב לעיל כלכלני אופנהיימר מבצעים עדכון קל של תחזיות הרווח הנקי (לא של מכירות), כאשר התחזית המעודכנת לרווח הנקי למניה בשנת 2008 עומדת על 0.56 דולר (לעומת 0.58 דולר) ועל 0.7 דולר לשנת 2009 (לעומת תחזית קודמת של 0.73 דולר).לזירת היועצים


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully