וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת העובדים תוותר על זכויותיה באגד תמורת 30-40 מיליון שקל

הארץ

24.10.2001 / 7:45

לדברי האופוזיציה באגד, ניתוק חברת העובדים מהקואופרטיב יחזק את כוחה של המזכירות הנוכחית ויפגע בייצוגם של החברים באגודה ובגיבוי שניתן להם

מאת בן-ציון ציטרין

חברת העובדים מתעתדת לוותר על הזכויות המוקנות לה במוסדות קואופרטיב אגד. בימים אלה מתנהל משא ומתן בין נציגי חברת העובדים והנהלת הקואופרטיב על גובה הפיצוי שישולם לה. ההערכה היא כי חברת העובדים תקבל בין 30 ל-40 מיליון שקל.

מעמדה של חברת העובדים (שהיא הזרוע הכלכלית של ההסתדרות) בקואופרטיב נקבעה בתקנון אגד, הקובע כי חברת העובדים מחויבת לדאוג לחברי האגודה ולהגן על האינטרסים שלהם. מעורבותה של החברה בקואופרטיב מאפשרת לה לשלוח נציגים מטעמה למזכירות הקואופרטיב וכן לקחת חלק בהחלטותיו לשם הגנה על האגודה וחבריה. בתוקף מעמדה היתה לחברת העובדים אפשרות להטיל וטו על החלטות שונות של המזכירות וכן נדרש אישורה להחלטות בלתי שגרתיות במסגרת ניהולו השוטף של הקואופרטיב.

לדברי האופוזיציה באגד, ניתוק חברת העובדים מהקואופרטיב יחזק את כוחה של המזכירות הנוכחית ויפגע בייצוגם של החברים באגודה ובגיבוי שניתן להם.

לדברי חבר הקואופרטיב משה בלוך מחיפה, מראשי האופוזיציה בקואופרטיב אגד, "מבלי להיכנס לשאלה העקרונית אם לחברת העובדים מגיע פיצוי כספי עבור זכויותיה באגד, לא מובן לפי מה נקבע גובה הפיצוי". בלוך פנה למזכ"ל ההסתדרות החדשה, ח"כ עמיר פרץ, וביקש ממנו להימנע מביצוע העסקה.

דובר אגד אישר כי מתנהל משא ומתן בין אגד לבין חברת העובדים. לדבריו, לכשיסוכם המשא ומתן תפרסם אגד הודעה על תוצאותיו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully