וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לבני: קבוצת הארץ לא תוכל להיות שותפה בערוץ החדשות - עקב הבעלות הצולבת

הארץ

24.10.2001 / 7:55

קבוצת הארץ שותפה בחברת אפיק רום שהתמודדה במכרז על הערוץ השלישי וזכייתה במכרז נתונה להכרעת בית המשפט העליון. כמו כן מבקשת קבוצת הארץ להשתלב בערוץ החדשות

מאת הדר חורש

השרה לענייני הסברה, ציפי לבני, יזמה תיקון בהצעת החוק הממשלתית לגבי הבעלויות הצולבות בענף התקשורת, העשוי למנוע מקבוצת הארץ להיות שותפה בערוץ החדשות. על פי התיקון, עיתון לא יוכל להיות בעל מניות גם בערוץ טלוויזיה מסחרי וגם בערוץ החדשות. בדיון שקיימו שלשום לבני, שר המשפטים, מאיר שטרית, ושר התקשורת, ראובן ריבלין, אמרה לבני כי אין זה צודק לאסור על עיתונים, שהם בעלי מניות בחברות הכבלים, להיות שותפים בערוץ המסחרי, בעוד שלקבוצת הארץ הותר להחזיק גם בערוץ מסחרי וגם בערוץ החדשות העומד לקום בשנה הבאה.

קבוצת הארץ שותפה בחברת אפיק רום שהתמודדה במכרז על הערוץ המסחרי (הערוץ השלישי, המיועד להתחרות בערוץ 2), וזכייתה במכרז נתונה להכרעת בית המשפט העליון. כמו כן מבקשת קבוצת הארץ להשתלב בערוץ החדשות.

יו"ר מועצת הכבלים, דורית ענבר, השותפה לעמדת לבני, אמרה כי זכיין הערוץ השלישי יהיה ממילא שותף לחברת החדשות של ערוץ זה, ולכן אין מקום שיהיה שותף גם בערוץ החדשות הייעודי. השרים קיבלו את עמדת לבני, והיא תועבר לדיון בכנסת.

בעל השליטה בקבוצה, עמוס שוקן, מחה אתמול על ההחלטה ואמר כי בכוונתו לפעול לביטולה. "העיתונים 'ידיעות אחרונות' ו'מעריב'", אמר שוקן, "נהנו במשך עשר שנים מאחזקות צולבות בערוץ 2 ובחברות הכבלים, בעוד שאנחנו נאלצנו למכור אחזקה של 1.9% בחברת הכבלים גוונים-קריות כדי שנוכל להשתתף במכרז על הערוץ השלישי. ההשוואה בין האחזקה שלנו בערוץ השלישי ובערוץ החדשות, להשקעה הגדולה של העיתונים האחרים בכבלים ובערוץ 2 היא מגוחכת".

בישיבת השרים הוחלט להגביל את האחזקה של עיתון בערוץ מסחרי ל-%8 לכל היותר, בניגוד לעמדת שר התקשורת שהציע להגביל את האחזקה ל-10%.

זכייני ערוץ 2, שקיוו כי הוועדה תחליט לחוקק חוק שיאפשר להם להתמזג, מתחו אתמול ביקורת על החלטת השרים. הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, הודיע כי לא יאפשר לשלושת הזכיינים להתמזג כל עוד לא קם הערוץ השלישי והתחיל להתחרות, על בסיס שווה, בערוץ 2. השרים החליטו אתמול כי זכייני שני הערוצים יתמזגו ביניהם בו-בזמן או לא יתמזגו כלל. הסתירה בין עמדת הממונה על ההגבלים להחלטת השרים עשויה לגרום למצב שבו יימנע מיזוג חברות ערוץ 2 גם בעתיד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully