וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית המשפט יגזור היום את דינו של עופר נמרודי

אמיר הלמר

24.10.2001 / 13:31

נמרודי הודה לפני כשבועיים במסגרת עסקת טיעון בין פרקליטיו לנציגי הפרקליטות בשתי עבירות של שיבוש הליכי משפט, רישום כוזב במסמכי תאגיד, הטרדת עד ומרמה והפרת אמונים בתאגיד

היום צפוי להסתיים אחד המשפטים המתוקשרים ביותר שידעה מדינת ישראל, כאשר שופטת ביהמ"ש המחוזי בתל אביב, ברכה אופיר-תום, תגזור את דינו של מי שהיה יו"ר מעריב והכשרת הישוב , עופר נמרודי.

נמרודי הודה לפני כשבועיים במסגרת עסקת טיעון - אותה גיבשו פרקליטיו דן אבי יצחק ופנינה דבורין עם נציגי הפרקליטות, עוה"ד נאוה שילר ופנינה גיא - בשתי עבירות של שיבוש הליכי משפט, רישום כוזב במסמכי תאגיד, הטרדת עד וכן במרמה והפרת אמונים בתאגיד.

פרשת נמרודי החלה לפני כשנתיים בכתב אישום חמור ביותר, בו נטען כי עופר נמרודי קשר קשר עם החוקר הפרטי רפי פרידן כדי להביא לחיסולו או להפללתו של החוקר הפרטי יעקב צור, ששימש עד מדינה במשפטו של נמרודי בפרשת האזנות הסתר. בגין כך התחייב נמרודי לשלם לפרידן 700 אלף דולר.

עוד נטען בכתב האישום המקורי כי נמרודי שילם לפרידן כדי שלא יפלילו בפרשת האזנות הסתר. הוא אף שילם לו, באמצעות הכשרת הישוב, 400 אלף דולר תמורת קלטת המתעדת את נסיונות שיבוש הליכי המשפט של נמרודי.

נמרודי, כך עולה מכתב האישום המקורי, הבטיח לפרידן 100 אלף דולר תמורת אי מתן עדות לטובת רשת שוקן במשפט האזרחי שהתנהל בינה לבין "מעריב".

כמו כן, נטען בכתב האישום המקורי כי נמרודי ניסה להציע שוחד לבכירים במשטרה, בהם רב-פקד אריה סילברמן, וכן לבכירים בשב"ס ובכלא מעשיהו, שם ריצה את עונשו בגין משפטו הקודם.

מכתב האישום המתוקן, בו הודה נמרודי, נמחקו מספר סעיפי אישום, ובראשם הניסיון לקשור קשר לרצוח את החוקר הפרטי יעקב צור.

בעניין העונש לא הגיעו הצדדים להסכמה, מלבד כך שיוטל על נמרודי הקנס המירבי הקבוע בחוק לכל עבירה - 349 אלף שקל.

וכך, במסגרת הטיעונים לעונש שהתקיימו בשבוע שעבר טען כל צד לעונש שונה. התביעה ביקשה כי ביהמ"ש יטיל על נמרודי 36 חודשי מאסר בפועל - 26 חודשים בגין פרשה זו ו-10 חודשים הפעלת תנאי מהתיק הראשון בו הורשע נמרודי לפני שלוש וחצי שנים. מנגד, ההגנה ביקשה שלא להטיל על נמרודי מאסר בפועל מעבר ל-15 החודשים אותם ריצה במסגרת המעצר עד תום ההליכים.

במסגרת הטיעונים לעונש אמר נמרודי לביהמ"ש: "החזרתי לכלא תהיה מכה אנושה בנוסף לעשר המכות שכבר קיבלתי".

נמרודי כבר ריצה 8 חודשי מאסר בגין הרשעתו בפרשת האזנות הסתר, שהתפוצצה ברעש גדול בשנת 1995. נמרודי הורשע אז ב-16 סעיפי אישום, כולל האזנות סתר לשורה של בעלי מניות, עיתונאים ומנהלים בעיתון המתחרה "ידיעות אחרונות". גם בפרשה זו הואשם נמרודי בשיבוש הליכי משפט וגם אז הסתיים העניין בעסקת טיעון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully