וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנשואה זנקס לא מתלהבים ממכירת אלישרא: המכירה תגדיל את החשיפה של כור ל-ECI

שלומי גולובינסקי

24.10.2001 / 11:29

האנליסט חיים ישראל מעניק המלצת "נייטרלי" למניית כור ומציין כי במקרה של מכירה תאבד החברה את אחת משתי פרות המזומנים הגדולות שלה; להמלצות האנליסטים האחרונות

האנליסט חיים ישראל מנשואה זנקס לא רואה בעין יפה את הידיעות שמתפרסמות חדשות לבקרים על מגעים שמנהל או ינהל בעתיד הקרוב קונצרן כור למכירת החזקותיו בחברת האלקטרוניקה הצבאית אלישרא בתמורה ל-250-350 מיליון דולר. ישראל חוזר על המלצת "נייטרלי" לכור ומעריך שהחברה נסחרת בדיסקאונט של 37% ביחס לשווי הנכסי הנקי שלה (NAV).

"אם כור תמכור את אלישרא - היא מאבדת את אחת משתי פרות המזומנים הגדולות ביותר שלה. במצב כזה תישאר כור רק עם מכתשים אגן , שאותה אני יכול כבר לרכוש ישירות בבורסה. כך, מאבדת כור את הערך שלה בתור חברת השקעות, מכיוון ש-80% מההחזקות שלה סחירות בבורסה", אומר ישראל.

ישראל מציין כי אלישרא היא חברה עם צבר הזמנות ענק של 800 מיליון דולר, שאמורה למכור השנה בכ-330 מיליון דולר ושיוצרת תזרים מזונים חיובי לאחר השקעות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים בשנה. בתקופה בה תקציבי הביטחון גדלים - ההחזקה של כור באלישרא יכולה רק להשביח, סבור ישראל.

ישראל מציין כי מכירת אלישרא תגדיל את החשיפה של כור לאי.סי.איי . החשש של ישראל הוא שחלק מתמורת עסקת אלישרא יופנה לאשראי בהיקף של 100 מיליון דולר שהעמידה כור לאי.סי.איי.

בהקשר לידיעות כי כור תמכור רק 49% ממניות אלישרא למשקיע אסטרטגי, אומר ישראל כי הוא מתקשה להאמין. להערכתו, מי שיקנה את אלישרא ירצה להבטיח לעצמו שליטה בחברה או לפחות שותפות בניהולה. המשמעות המעשית עבור כור היא הפחתה של דמי הניהול.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully