וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק המזרחי מעניק המלצת "החזק" להזרע: תפסיד השנה ובשנה הבאה 34 מיליון שקל

שלומי גולובינסקי

24.10.2001 / 11:45

בבנק מציבים למניה מחיר יעד של 12.3 שקל; בשנתיים האחרונות נמצאת החברה במשבר שמתבטא בירידה במכירות; להמלצות האנליסטים האחרונות

בבנק המזרחי אומדים את שוויה של חברת הזרע מקבוצת פועלים השקעות ב-192 מיליון שקל. הערכה זו מובילה את האנליסטית בוז'נה גנדלמן להעניק למניית החברה המלצת "החזק" עם מחיר יעד של 12.3 שקל - מעט גבוה ממחירה בבורסה.

חברת הזרע פועלת בנישה של זרעים לגידולים המיועדים למאכל אדם. אוכלוסיית היעד של החברה היא צרכנים סופיים, למרות שאת הזרעים משווקת החברה לחקלאים. בבנק המזרחי מציינים כי במשך השנים הדרישות של אוכלוסיית היעד בכל הנוגע לאיכות הירקות ומראם עברו שינויים תכופים, כאשר המגמה הכללית היא עלייה בסטנדרטים.

כמו כן, החקלאים מצידם מעדיפים זרעים מהם ניתן לקבל תפוקות גבוהות יותר ליחידת שטח נתונה. בבנק המזרחי אומרים כי הזרע נחשבת לאחת המובילות בענף זרעים לירקות איכותיים, בעיקר עגבניות. תחום העיסוק של החברה מאופיין בתחרות מאוד חזקה, כאשר בין המתחרים שלה נמצאות חברות אגרוכימיה מובילות כגון נוברטיס.

בשנתיים האחרונות נמצאת החברה במשבר שמתבטא בירידה במכירותיה, כאשר בשנה האחרונה, עקב המשבר בטורקיה, שינויי טעמים של לקוחות החברה ושינויים בשערי המטבע, אנו עדים להחרפת המצב ולמעבר להפסדים כבדים (5 מיליון שקל במחצית הראשונה של השנה).

בבנק המזרחי מעריכים כי הזרע תסיים את 2001 עם הפסד של 20 מיליון שקל ואת 2002 עם הפסד של 14.2 מיליון שקל. החברה אמורה לחזור לרווחיות רק ב-2003, מעריכים בבנק המזרחי, אז תציג רווחים של 2.7 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully