וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל פריסייס: "אנחנו מרוצים מכך שהצלחנו להגדיל את המכירות בארה"ב, דווקא שם ודווקא עכשיו"

גתית פנקס

24.10.2001 / 14:12

החברה עברה לראשונה לרווח תפעולי של 68 א' ד'; ההכנסות צמחו ב-13% מהרבעון הקודם וההכנסות הנדחות עלו ב-35%; המאזן כולל מזומנים בהיקף של 134 מ' ד'

חברת פריסייס עושה זאת שוב, ונראה כי בכל רבעון המספרים מרשימים יותר. חובבי הסטטיסטיקה ישמחו לדעת שהיה זה הרבעון ה-16 ברציפות בו ההכנסות של פריסייס צמחו, הרבעון השלישי ברציפות בו רווחיה הנקיים של החברה, כולל הכנסות מריבית, עלו, ואולי חשוב מכל - הרבעון הראשון בו פריסייס הצליחה להציג רווח תפעולי.

התחזיות היו שהמעבר לרווח תפעולי יקרה רק ברבעון הרביעי, אבל פריסייס הצליחה לספק את הסחורה מוקדם מהצפוי. "היה לנו רבעון מצוין", אומר שמעון אלון, מנכ"ל פריסייס, "ובכללי הכלכלה הנוכחיים, במסגרתם חברות נשפטות לא רק לפי השורה העליונה אלא גם לפי השורה התחתונה, היה חשוב לנו במיוחד לעבור לרווחיות תפעולית".

פתרונותיה של פריסייס מסייעים לעסקים לשפר את ביצועיהם, באמצעות ניהול הביצועים של תשתיות טכנולוגיות המידע שלהם. החברה, הנסחרת בבורסת הנאסד"ק לפי שווי שוק של 500 מיליון דולר, דיווחה אמש על איזון בשורת הרווח התפעולי למניה, או על רווח של 68 אלף דולר, לעומת תחזיות להפסד תפעולי של סנט אחד. בתוספת הכנסות המימון הרווח כבר הגיע ל-6 סנט למניה.

עלייה עוקבת בהכנסות

בעוד חברות אחרות המתמחות אף הן במערכות ניהול, כמו מרקורי ווריטאס, דיווחו על ירידה דו ספרתית בהכנסותיהן ברבעון השלישי, פריסייס הצליחה לרשום עלייה של לא פחות מ-13% מהרבעון השני של השנה.

וכך, הכנסות החברה ברבעון השלישי של השנה הסתכמו ב-14.3 מיליון דולר - עלייה של 88% מהרבעון המקביל. הכנסות החברה מתוכנה הסתכמו ב-11.3 מיליון דולר וההכנסות משירותים היו כ-3 מיליון דולר - עלייה של 13% ו-12%, בהתאמה.

אלון אינו מוכן לומר כמה תרמה הרכישה של חברת W.Quinn לשורה העליונה של הדו"חות, אולם לאחר הרכישה אמרה הנהלת החברה כי היא מעריכה שהתרומה תסתכם ב-400 אלף דולר ברבעון השלישי. יחד עם זאת, אלון מוכן לומר שהמספר היה בהתאם לתחזיות.

בנטרול 400 אלף הדולרים שהגיעו לפריסייס מ-W.Quinn, הרי שמדובר בצמיחה של 11% בהכנסות לעומת הרבעון הקודם - עדיין מרשים ביותר. W.Quinn, הממוקמת בוירג'יניה, מספקת פתרונות ניהול אחסון על בסיס מערכות ההפעלה חלונות, והיא זו שיצרה את הקשר של פריסייס עם מיקרוסופט , שיתורגם למכירות ברבעון הרביעי של השנה ולהכנסות בדו"חות הרבעון הראשון של 2001.

החברה ייצרה 3 מ' ד'

אבל לא רק דו"חות הרווח וההפסד של פריסייס נראים טוב, אלא גם המאזן כולו ותזרים המזומנים שלה שנותר חזק. ראשית, ההכנסות הנדחות של החברה צמחו ב-1.4 מיליון דולר (או 35%) ל-5.5 מיליון דולר. "אצל חברות רבות היום ניתן למצוא בסעיף ההכנסות הנדחות כספים הנובעים מרישוי, וכאשר החברה נתקלת ברבעון חלש היא יכולה למשוך משם הכנסות", אומר אלון. "היופי אצלנו הוא שבהכנסות שלנו אין רכיב של רישוי, אלא רק שירותים מקצועיים ואחרים", הוא מסביר.

דבר נוסף הראוי לציון הוא קופת המזומנים של החברה, שהצטמצמה ב-17 מיליון דולר - עדיין לסכום תפוח של 134 מיליון דולר. אולם, יש לזכור כי החברה שילמה 20 מיליון דולר עבור חברת W.Quinn, כך שהיא ייצרה 3 מיליון דולר מפעילות. ימי האשראי ללקוחות עלו ב-8 ימים ל-64, ואולם גם כאן יש השפעה לרכישת W.Quinn, שכן היא הוסיפה לה 5 ימים.

וזה ממשיך: אפילו מחיר עסקה ממוצע של החברה עלה - מ-63 אלף דולר ל-65 אלף דולר (בנטרול מחירי העסקות של W.Quinn). פריסייס דיווחה על 16 עסקות ברבעון בשווי של יותר מ-100 אלף דולר, לעומת 12 ברבעון הקודם, ועל שלוש עסקות שהיו מעל ל-200 מיליון דולר.

ונקודת אור נוספת בדו"חות של פריסייס היא העובדה שהמכירות בצפון אמריקה רשמו את שיא כל הזמנים. יחד עם זאת, הן היוו ברבעון השלישי 32% מכלל ההכנסות, לעומת 39% ברבעון הקודם. "אנחנו מרוצים מהעובדה שמדובר בהכנסות שיא, דווקא בארה"ב ודווקא ברבעון השלישי", אומר אלון.

אלון הפך לאיש מכירות של החברה

מה היתה ההשפעה של אירועי ה-11 בספטמבר על פריסייס? "באופן היסטורי אנחנו סוגרים 30% מהרבעון בחודש הראשון, 30% נוספים בחודש השני וכ-40% בחודש השלישי", אומר אלון, "כך שהיינו בנקודה קריטית כאשר קרה האסון. אני לא יודע אם מדובר במשהו אישי או שיש לכך קשר לעובדה שאני ישראלי, אבל פשוט עברתי בעצמי בקרב לקוחות בארה"ב והתוצאה של הפגישות הללו היא שהצלחנו לסגור חוזים חדשים שההכנסות מהם נכנסו ברבעון השלישי. אני רואה בכך הישג גדול".

ההכנסות מהחוזים עם HP (היולט פקארד) , אמדוקס ו-EMC היוו 43% מהכנסות הרבעון. לדברי אלון, אין אף לקוחה שתורמת יותר מ-10% להכנסות פריסייס פרט לחברות אמדוקס ו-EMC, שהן לא בדיוק לקוחות אלא יותר ערוצי מכירה.

בצורה מסורתית EMC אחראית ליותר מ-20% מההכנסות הרבעוניות, אך ברבעון השלישי היתה אחראית EMC לנתח הקטן מ-20%. אמדוקס היוותה 10% ממכירות החברה ו-HP תרמה בפעם הראשונה לשורה העליונה של פריסייס.

"עוזרים לחברות לעשות יותר בפחות"

את הרבעון השלישי סיימה פריסייס עם 4,400 לקוחות - בהכללת אלה שהתקבלו מרכישת W.Quinn - ו-1,500 בנטרולם. 50% מההכנסות של החברה ברבעון נבעו מלקוחות חוזרים. גם מספר העובדים של החברה היה בסימן עלייה שעה שצמח מ-290 ל-364. היה זה גם בעקבות תוספת עובדים כתוצאה מרכישת החברה האמריקאית, אולם אלון אומר כי היתה אף צמיחה אורגנית של עובדים.

"החברות אמורות לעשות היום יותר בפחות, וכאן אנחנו נכנסים עם המוצרים שלנו", מנסה אלון להסביר את סוד ההצלחה של פריסייס. "התוצאות הטובות שלנו ברבעון השלישי מוכיחות לנו שהלקוחות באמת צריכים את הפתרונות שלנו, ובמיוחד בתנאי הכלכלה החדשים", הוא אומר.

שביעות הרצון של אלון לא נותרת ברמה התיאורטית, אלא גם מתורגמת למספרים: החברה מקווה לדווח ברבעון הרביעי על הכנסות של 16.2-16.7 מיליון דולר ועל רווח תפעולי של 200-300 אלף דולר (פרופורמה), או סנט אחד למניה. בבחינת השנה כולה, אלון מצפה כעת להכנסות של 54.7-55.2 מיליון דולר, שיהוו 100% צמיחה משנה שעברה, והפסד תפעולי פרופורמה של 800-900 אלף דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully