וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

AOL מבטיחה עוד קיצוצים

ג'ורג' מאנס

18.10.2001 / 12:32

בשיחת ועידה עם אנליסטים שנערכה אתמול לא אמר מנכ"ל החברה, ג'רי לוין, היכן צפויים להתבצע הקיצוצים הנוספים בהוצאות, אך ברור כי עסקי המוסיקה המדשדשים של החברה נמצאים על הכוונת

בחברת AOL-טיים וורנר המהלכים לקיצוץ בהוצאות הם כמו הסרט "הארי פוטר" שצפוי לצאת לאקרנים בחודש הבא: היכונו לסרטי המשך.

בשיחת ועידה עם אנליסטים שנערכה אתמול (יום רביעי) בבוקר, בכירי AOL הבהירו כי טרם סיימו לקצץ בהוצאות ענקית המדיה והאינטרנט, שהוקמה שנה קודם לכן בעקבות המיזוג של אמריקה און ליין וטיים וורנר.

מנכ"ל החברה, ג'רי לוין, אשר פיטר 1,700 עובדים של AOL הקיץ, צופה "הזדמנויות נוספות לקיצוץ בהוצאות", והוסיף כי "הצהרה זו אינה חלה רק לגבי שנת 2001".

הערותיו של לוין - בנוסף לדיון המתקיים בחברה על שווי עסקיה למנויים, ומידע נוסף על האופן שבו החברה משווקת את מוצריה באמצעות נכסי המדיה שלה - מצביעים על כך ש-AOL חשה מידה של ביטחון ביחס לתחזיות הפיננסיות המקוצצות שפירסמה בעקבות התקפות הטרור של חודש שעבר, למרות המשך חולשת שוק הפרסום.

לוין לא אמר היכן צפויים להתבצע הקיצוצים הנוספים בהוצאות, אך ברור כי עסקי המוסיקה המדשדשים של החברה, אשר רשמו ירידה של 1% בהכנסות ברבעון השלישי לעומת הרבעון המקביל, וירידה של 21% ברווחים EBITDA - שורה תחתונה נפוצה המשמשת חברות מדיה - נראים יעד מובן מאליו. במהלך המצגת שלו לאנליסטים, התייחס סמנכ"ל הכספים של AOL, מייק קלי, למעבר של תעשיית המוסיקה להפצה וקידום מכירות מקוונים, וכי החברה ממשיכה לבחון את מבנה ההוצאות של עסקי המוסיקה שלה.

שיווק עצמי

כמובן שעסקי המוסיקה אינם העסקים היחידים של AOL המקדמים את עצמם באופן מקוון. לוין אמר כי החברה רשמה הצלחות גדולות במיוחד בשימוש בנכסיה המקוונים לשיווק סרטים וכתבי עת, וכי החברה צפויה להמשיך בכך.

אינדיקטור גס להיקף הפרסום העצמי של נכסי AOL, הוא שורת ההכנסות המקוזזות בין עסקים שונים של החברה, הכוללת שירותים ומוצרים שנרכשו באופן פנימי בתוך החברה, אשר ממשיכה לצמוח. ברבעון השלישי הגיעו הכנסות אלה ל-481 מיליון דולר, לעומת 450 מיליון דולר ברבעון השני, ו-339 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה הקודמת. הכנסות אלה היוו 5.1% מכלל ההכנסות ברבעון השלישי, לעומת 4.8% ברבעון השני ו-3.8% מנתוני הפרופורמה ברבעון המקביל, לפני המיזוג בין אמריקה אונליין לטיים וורנר.

כהוכחה לחשיבות האסקפיזם, ההכנסות מפרסום של רשת WB TV ו-Cartoon Network גדלו ברבעון השלישי, מסרה AOL. אך קלי אמר כי שוק הפרסום ככלל "ממשיך להיראות חלש".

ערפול

מנהלי AOL סירבו להרחיב את הדיבור על תחזיותיהם לעסקי הפרסום, ואף דחו את נסיונות האנליסטים לדלות תחזיות מדויקות יותר מהתחזיות הכלל-שנתיות ל-2001 ו-2002 שסיפקו בכירי החברה. אך לוין אמר כי החברה חשה "בנוח" עם התחזית שלה לשימוש בשירותיה שלה, במיוחד בשירותי AOL וטלוויזיה בכבלים. "אין לנו תסריט שלילי", אמר. "באופן בסיסי, אנו מייחסים חשיבות רבה לחוסנו של מאגר המנויים שלנו".

עם זאת, ישנם מספר נתונים בדו"חות הכספיים של הרבעון השלישי שזה עתה פורסמו אשר מספקים הזדמנות לגבש הערכות לגבי העתיד.

התחזית של AOL לצמיחה שנתית של 5% עד 7% בהכנסות משמעה שהכנסות החברה ברבעון הרביעי יהיו 10.42-11.15 מיליארד דולר - טווח תחזיות המתיישב עם התחזיות הקיימות של חברות כמו מורגן סטנלי וג'יי.פי מורגן.

התחזית לצמיחה שנתית של הרווחים EBITDA "בטווח ה-20%", כפי שמנסחת זאת החברה, מצביעה על כך שהרווח EBITDA ברבעון הרביעי יגיע ל-2.93 מיליארד דולר, מעט יותר מהתחזיות של אותם האנליסטים.

הכותב/ת נמנה/ית על צוות הכתבים ו/או בעלי הטורים של אתר TheStreet.com. המידע המובא אינו מהווה בשום אופן המלצה לרכוש או למכור מניות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully