וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שלב נוסף בדרך להנפקה הפרטית של דיסקונט: HSBC ודיסקונט שוקי הון יובילו את ההנפקה

גתית פנקס

24.10.2001 / 18:02

כך נודע ל-TheMarker.com; זו ההנפקה הראשונה שיוביל HSBC בישראל; בנק דיסקונט מתכוון לגייס כ-150 מ' ש' כבר ברבעון הנוכחי, לצורך שיפור יחס הלימות ההון שלו

ההחלטה של דירקטוריון בנק דיסקונט על ביצוע הנפקה פרטית של מניות הבנק קורמת עור וגידים: ל-TheMarker.com נודע כי דיסקונט בחר בבית ההשקעות HSBC ובדיסקונט שוקי הון כחתמים המובילים להנפקה, בה הוא מתכוון לגייס סכום של 150 מיליון שקל.

ככל הידוע, ההנפקה אמורה להתרחש ברבעון הנוכחי, מהר ככל האפשר, לצורך שיפור מיידי של יחס הלימות ההון (היחס בין ההון לנכסי הסיכון) של הבנק. לרוב, בהנפקות מסוג זה נהוג לקחת בית השקעות בינלאומי שיוביל את ההנפקה בחו"ל וגוף חיתום שיוביל אותה בארץ, אולם במקרה זה, HSBC יוביל אף הוא את ההנפקה בישראל, בפעם הראשונה בתולדותיו.

דיסקונט מתכוון לבצע הנפקה פרטית למשקיעים מוסדיים, שתהיה בהיקף של עד 4.5% מהונו. יצוין, כי כבר לפני כשנה אישרו נציגי האוצר לבנק בצורה עקרונית לבצע את גיוס ההון בדרך של הנפקת מניות, ואולם הם הטילו עליו איסור מפני הורדת שיעור החזקותיה של המדינה אל מתחת ל-50%, בדילול מלא, במהלך ההנפקה.

HSBC - לראשונה מובילה הנפקה בישראל

ההחזקה של המדינה היום, באמצעות נכסים מ.י, מסתכמת בכ-60%. בנק דיסקונט נאלץ לבצע את גיוס ההון, על אף המצב המאוד לא קל בשווקים, בין היתר, לצורך הרחבת בסיס ההון שלו ושמירה על יחס הלימות הון שיעלה על שיעור של 9%, שהוא השיעור המינימלי אותו קבע המפקח על הבנקים.

מהדו"חות של הבנק עולה כי יחס הלימות ההון של דיסקונט בסוף יוני 2001 עמד על שיעור של 9.35%. בפני הבנק לא נותרה אפשרות לשפר את שיעור ההון שלו באמצעות ההון המשני, ולכן הוא נאלץ לפנות לגיוס הון ראשוני.

קבוצת HSBC היא קבוצת הבנקאות והשירותים הפיננסיים הגדולה ביותר באירופה, והשלישית בגודלה בעולם. HSBC ישראל השיק את פעילותו במארס 2001, והוא מעסיק כיום יותר מ-50 עובדים. הסניף הישראלי מתמקד בבנקאות השקעות, לרבות השקעות בניירות ערך זרים, גיוס הון פרטי, הנפקות ציבוריות, מיזוגים ורכישות, בנקאות פרטית ובנקאות עסקית.

חברת דיסקונט שוקי הון היא בבעלותו המלאה של בנק דיסקונט, והיא מהווה את השלוחה המרכזית בפעילות הריאלית של הבנק ומרכזת את כל השירותים בתחום הבנקאות להשקעות. דיסקונט שוקי הון השקיעה עד היום למעלה מ-60 מיליון דולר, בין השאר באמצעות קרן ורטקס, קרן סידר וקרן פימי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully