וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איגוד החברות הציבוריות קורא לאוצר להעניק פטור ממס על רווחי הון למשקיעים בחברות היי-טק

TheMarker.com שירות

24.10.2001 / 18:58

האיגוד הציג למנכ"ל האוצר שורה של הצעות שנועדו להקל על ההשקעה בחברות היי-טק, ובהן הפחתת המס על אופציות לעובדים ומתן פטור למשקיעים זרים

איגוד החברות הציבוריות מציע להעניק פטור ממס על רווחי הון לתקופה מוגבלת למשקיעים בחברות עתירות-טכנולוגיה, על מנת לעודד השקעות בחברות המצויות במשבר. את ההצעה העלה יו"ר האיגוד, דן גולדשטיין, בפגישה שקיימה הנהלת האיגוד היום עם מנכ"ל האוצר, אוהד מראני, במשרדו בירושלים.

באיגוד מנמקים את ההצעה, בכך שהפטור לתקופה קצובה ייצור "חלון הזדמנויות" תחום בזמן, שיעודד השקעה בחברות הטכנולוגיה דווקא בתקופה זו, המתאפיינת בהיעדר זמינות של הון להשקעה.

האיגוד הציג למנכ"ל האוצר שורה של הצעות נוספות שנועדו להקל על חברות ההיי-טק ולמנוע הגירה שלהן לחו"ל. בין היתר, הציעה הנהלת האיגוד להפחית את המס על אופציות לעובדים ל-25%, להפחית את שיעור המס על רווחי הון ל-20% כמקובל בארה"ב, להעניק פטור ממס למשקיעים זרים בחברות היי-טק ופטור ממס למשקיעים זרים המוכרים את מניותיהם בחברה ישראלית - כמקובל בשוקי ההון בעולם.

האיגוד גם קרא ליזום הקלות נוספות בחוק המיזוגים, כך שחבות המס על עסקות מיזוג בהיי-טק תהיה רק בעת המימוש בפועל של המניות ולא בעת החלפתן. התיקון לחוק שהתקבל לאחרונה מאפשר את פריסת המס על פני ארבע שנים, ובאיגוד סבורים כי אין בכך די.

יו"ר האיגוד אמר כי "באוצר יש הבנה לצורך לעודד את שוק ההון בכלל ואת חברות ההיי-טק בפרט. עם זאת, על הממשלה מוטלת החובה לתרגם הבנה זו למעשים. על הממשלה ליזום צעדים על מנת להקל על ההשקעה בחברות היי-טק השרויות במשבר מתמשך, ולהתאים את מכלול החקיקה והתקינה בשוק לתקינה הבינלאומית".

גולדשטיין הוסיף: "אנו מצפים ששוק ההון יזכה בתקופת הקרובה למשקל הראוי לו בתהליך קבלת ההחלטות, לאחר שבשנים האחרונות הוא נדחק לקרן זווית, ורפורמות חשובות שהוחל בהן לא הושלמו. שוק ההון הישראלי מפגר כיום אחר מרבית שוקי ההון החשובים במערב. הנגישות לשוק עודנה נמוכה, יחסית לשווקים במערב - גופים מוסדיים כמעט ואינם פעילים בו ועודף הרגולציה מכביד על החברות ומונע את פיתוח השוק ושכלולו. הפתרון לתחלואי שוק ההון טמון בהמשך עקבי, רציף ושיטתי של תהליך הדה-רגולציה בשוק ההון, בו הוחל בתחילת שנות ה-90, במטרה להבטיח ליברליזציה מלאה של שוק ההון המקומי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully