וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המצהיר מטעמה של בוסטון סיינטיפיק לא יענה על שאלות מדינול בעניין פרשת ה-BBD

אמיר הלמר

24.10.2001 / 19:58

כך הודיע היום עו"ד רובי בכר לביהמ"ש; ארתור רוזנטל ישמור על זכות השתיקה מחשש להפללה עצמית

עו"ד רובי בכר, ממשרד עוה"ד פישר בכר חן ושות', המייצג את חברת בוסטון סיינטיפיק במסגרת תביעתה ממדינול לקיום הליך במב"י, הודיע היום חד משמעית לביהמ"ש המחוזי בירושלים, בעת דיון בבקשתה למינוי דירקטור מטעמה במדינול, כי המצהיר מטעמו, ארתור רוזנטל, שהינו סמנכ"ל בכיר בבוסטון סיינטיפיק, לא ישיב על שאלות עורכי הדין של מדינול בכל הקשור לפרשת ה-BBD, וזאת מחשש להפללה עצמית בארה"ב.

בראשית השבוע, התברר כי עורך דינו של רוזנטל, שהתבקש ע"י עורכי הדין של חברת מדינול בארה"ב להגיע לחקירה מוקדמת במסגרת התביעה שהגישה מדינול כנגד בוסטון סיינטיפיק בניו יורק, הודיע כי הוא מסרב להיחקר, ומתכוון לשמור על זכות השתיקה, וזאת בכדי להימנע מהפללה עצמית.

כזכור, מערכת היחסים בין שתי החברות השותפות עלתה על שרטון, ובשנה האחרונה הגישו השתיים תביעות הדדיות הן בארה"ב והן בישראל. הראשונה להגיש תביעה היתה יצרנית הפטנטים הישראלית מדינול שטענה בבית המשפט בניו יורק כי בוסטון סיינטיפיק ניסתה להונות אותה ולגזול את קניינה הרוחני על ידי הקמת חברת קש באירלנד שתייצר בעצמה את הסטנטים (הקפיצים המשמשים להרחבת עורקי הלב) באמצעות קו ייצור עצמאי - פרויקט ה-BBD.

בוסטון דחתה את טענותיה של מדינול וטענה כי פעלה במסגרת ההסכם בין החברות שמאפשר לה לעשות שימוש בקו הייצור התחליפי שסופק לה על ידי מדינול, במקרה שמדינול לא עומדת בתנאי ההסכם לגבי הספקת הסטנטים הנדרשים.

מאוחר יותר הגיע המאבק המשפטי בין שתי החברות לבית המשפט המחוזי בירושלים, שם ביקשה בוסטון סיינטיפיק כבעלת מניות המיעוט במדינול (כ-22%) להורות על ביצוע הליך במב"י, שבו יציע כל צד לרכוש את אחזקות הצד שכנגד בחברה. כמו כן, ביקשה בוסטון מביהמ"ש להורות על מינוי דירקטורים מטעמה במדינול. בני הזוג ריכטר, בעלי מדינול, מתנגדים כמובן לדרישותיה של בוסטון.

לאחר שנתקבלה הודעתו של רוזנטל בארה"ב, הגישו עורכי דינה של מדינול בארץ, משרד עורכי הדין לשם-ברונדויין, בקשה לצרף את ההודעה כראיה בתיק המתנהל בביהמ"ש המחוזי בירושלים. יש לציין, כי רוזנטל הינו אחד המצהירים המרכזיים מטעמה של בוסטון במסגרת התביעה שהגישה בארץ. לבקשה זו התנגדה בוסטון, בטענה כי העניין שבו מדובר בארה"ב אינו דומה לסוגייה העומדת לדיון בביהמ"ש בישראל.

ריכטר ציין היום בסיפוק כי השופט יונתן עדיאל, המופקד על התיק, נתן לאחרונה החלטה על צירוף הודעתו של רוזנטל לתיק הישראלי.

כאמור, בדיון שהתקיים היום הודיע עו"ד בכר כי רוזנטל לא יענה על שאלות בעניין פרשת ה-BBD והוסיף כי בוסטון אינה מכחישה את הפרשה מהבחינה העובדתית.

עו"ד בכר ציין כי "מרשתי אכן לקחה קו ייצור והקימה קו ייצור מקביל שם. אין מחלוקת על זה, לא פה ולא בניו יורק. לכן אין פה שאלה שמצריכה חקירה נגדית".

מנגד טען עו"ד ניר כהן, המייצג את הריכטרים, כי טענתם היתה שלא רק שבוסטון שיכפלו את קו הייצור, אלא שתוכנית ה-BBD נועדה להונות את החברה - ובזאת בוסטון לא מודה ולפיכך יש צורך בחקירתו של רוזנטל.

שני הצדדים נשלחו ע"י השופט להכין סיכומים, בשאלה אם יכול מצהיר לשמור על זכות השתיקה בישראל, בטענה כי הוא עלול להפליל עצמו במדינה אחרת.

אם השופט יקבע כי אין ביכולתו של המצהיר לשמור על זכות השתיקה, הרי שרוזנטל עלול למצוא עצמו בבעיה, שכן בכוונת פרקליטי מדינול לחקור אותו בעניין.

המשך הדיון נקבע ליום שני הקרוב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully