וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: עליות במדדים המובילים; טיוגה צונחת בכ-26% על רקע הצפי למחיקתה מהמסחר בנאסד"ק

גיא ימין

24.10.2001 / 19:58

צ'ק פוינט מוסיפה כ-5%; פריסייס וטריון עולות ב-7.5% וב-7%, בהתאמה, בעקבות הדו"חות הרבעוניים; מגל מאבדת 8.8% על רקע דו"חות מאכזבים; לריכוז נתוני המסחר במניות הישראליות

עם התקדמות המסחר מתחזקת מגמת העליות במניות הטכנולוגיה, וזו מצליחה להשפיע על המסחר בדאו, שעבר מירידות לעליות מתונות. בשעה זו עולה מדד הנאסד"ק ב-1.2% ומדד הדאו ג'ונס עולה ב-0.1%

העליות במניות הטכנולוגיה מתאפשרות על אף נפילה של 18.5% במניות אמזון , בעקבות הורדת התחזיות של הענקית המקוונת לרבעון הרביעי. אמש, לאחר המסחר, דיווחה אמזון על תוצאות רבעוניות בהתאם לתחזיות, אך אמרה כי "אין ערבויות" ליכולתה של החברה להגיע לרווח תפעולי ברבעון הרביעי, כפי שקיוותה. אמזון הנמיכה את תחזיות צמיחת ההכנסות ברבעון הרביעי לצמיחה אפסית עד צמיחה של 10% ביחס לתקופה המקבילה.

החברות המנויות על הדאו ג'ונס ושפירסמו את הדו"חות לרבעון השלישי לפני המסחר דווקא לא תרמו לעליות במדד. חברת איסטמן קודאק (סימול EK) דיווחה על רווח של 52 סנט למניה, בהתאם לתחזיות, אך הזהירה מפני ירידה בהכנסות הרבעון הרביעי. החברה אף הודיעה על תוכניותיה לקיצוץ נוסף של עד 4,000 מהמשרות בחברה. יצרנית המטוסים האניוול (סימול HON) עמדה אף היא בהערכות הרווח המוקדמות לרבעון השלישי, וענקית הכימיקלים דופונט (סימול DD) אף הגדילה לעשות, ועקפה את תחזיות האנליסטים בשני סנט למניה.

פריסייס עברה לרווח תפעולי והמניה רושמת עליות

בקרב המניות הישראליות בולטות היום החברות שפירסמו את דו"חותיהן ביממה האחרונה, ואלו שיפרסמו דו"חות עוד היום. עם זאת, מי שבולטת בירידות של עשרות אחוזים היא טיוגה , שצונחת ב-26.3% למחיר של 28 סנט בלבד, ללא טריגר של נתונים רבעוניים.

הרקע לירידות אינו דו"חות, אלא אי עמידה בתנאיה של הנהלת הנאסד"ק, שיוביל, קרוב לוודאי, למחיקתה מהמסחר שם. הרקע להודעה זו של הנהלת הנאסד"ק הוא שווי השוק ומחירי המניה הנמוכים של המניה, כמו גם נפח המסחר הדליל במניה. היום, על כל פנים, נפח מסחר אינו בעיה עבור טיוגה, והמחזור גדול, כבר עתה, בכפי 5 מהממוצע. נזכיר כי משפוצלה טיוגה מאורכית ביולי 2000, היה שווי המניה 16 דולר.

לפני תחילת המסחר פירסמה אם סיסטמס את דו"חותיה החיוביים לרבעון, אך היא מאבדת בשעה זו 1.1% למחיר של 6.6 דולרים.

יצרנית זכרונות הפלאש כבר הודיעה בספטמבר כי היא מצפה לעמוד ביעדים הרבעוניים, והיום היא פורעת את החוב, עם הכנסות של 9.8 מיליון דולר, והפסד של 10 סנט למניה. ממוצע האנליסטים לגבי שורת הרווח היה כי החברה תציג הפסד של 12 סנט למניה, אך החברה גם עקפה את התחזיות לגבי רמת ההכנסות ברבעון.

גם פריסייס הצטרפה אמש לשורת המפרסמות, עם דו"חות מרשימים לרבעון השלישי. מאז תחילת החודש כבר זינקה מניית החברה ב-49.3%, והיום היא מוסיפה 7.5% נוספים למחיר של 17.9 דולר.

החברה, שפתרונותיה מסייעים לעסקים לשפר את ביצועיהם באמצעות ניהול הביצועים של תשתיות טכנולוגיות המידע שלהם, דיווחה כי היה זה הרבעון ה-16 ברציפות בו הכנסותיה צמחו בצורה עקבית. אלה הסתכמו ב-14.3 מיליון דולר - עלייה של 88% מהרבעון המקביל ושל 13% מהרבעון הקודם.

מעבר לכך, פריסייס הצליחה לעבור לראשונה בתולדותיה לרווח תפעולי, של 68 אלף דולר, שהיתרגם לאיזון בבחינת הרווח למניה. בתוספת הכנסות המימון, הרווח הנקי היה של 6 סנט למניה.

טריון - המגמה החיובית נמשכת

גם טריון , שעקפה את תחזיות האנליסטים לרבעון השלישי עם הכנסות של 79.6 מיליון דולר, רושמת עליות, והיא מוסיפה עתה 7% למחיר של 11 דולרים. מאז תחילת ספטמבר זינקה מניית טריון בלא פחות מ-167%.

מי שלא מצליחה לעלות על רקע הדו"חות היא מגל , שמאבדת בשעה זו 8.8% למחיר של 9.5 דולרים, לאחר שפירסמה את הנתונים לרבעון השלישי עם תחילת המסחר. לא מן הנמנע שהמשקיעים התאכזבו מכך שברבעון השלישי רשמה מגל, הנסחרת בנאסד"ק ובבורסת תל אביב, הכנסות בהיקף של 10.6 מיליון דולר, עלייה של 3.6% בלבד לעומת הרבעון המקביל.

הנהלת החברה הוסיפה כי ההשפעה על העלייה בביקושים בעקבות אירועי הטרור בספטמבר תתבטא בדו"חותיה רק במחצית השנייה של שנת 2002, וכי היא מצפה להכנסות כוללות של 40 מיליון דולר ב-2001 כולה.

גם ווקלטק , שפירסמה תוצאות לפני המסחר תוך העמקת ההפסדים, רושמת ירידות על רקע הדו"חות, והיא מאבדת 4.9% למחיר של 1.7 דולרים.

עוד בולטות רדוויו שתפרסם את דו"חותיה לאחר המסחר, ומוסיפה 15.4% למחיר של 30 סנט; בקווב שצפויה אף היא לדווח הלילה, ורושמת עלייה של 4.9% למחיר של 1.2 דולרים; מרקורי שעולה ב-4.6% למחיר של 26.3 דולר ו-צ'ק פוינט שמוסיפה 4.9% למחיר של 30.8 דולר, המשקף לחברה שווי של כ-8.2 מיליארד דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully