וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המלצה להפריט את תעש; צפויה לפטר 400 עובדים

הארץ

24.10.2001 / 23:25

שרי האוצר והביטחון אימצו את ההמלצות; כמו כן סוכם כי עד ליישומן, ימשיך משרד הביטחון לתמוך ולסייע לחברה, כפי שנהג עד היום

מאת אמנון ברזילי

הוועדה המשותפת למשרדי הביטחון והאוצר לבחינת מצבה של התעשייה הצבאית (תעש), בראשות היועץ הכלכלי למשרד הביטחון דוד ואיש, ממליצה להפריט את החברה. במקביל ממליצה הוועדה (ועדת ואיש) לסגור חלק מהפעילויות המפסידות של החברה ובהן מפעל הנשק הקל. בדיון שהתקיים אתמול בהשתתפות סגן ראש הממשלה ושר האוצר סילבן שלום ושר הביטחון בנימין בן אליעזר קיבלו עקרונית ההמלצות העיקריות של הוועדה. כמו כן סוכם כי בגלל בעיות התזרים הקשות של תעש, ועד ליישום ההמלצות, ימשיך משרד הביטחון לתמוך ולסייע לחברה, כפי שנהג עד היום.

בסיכום בין שר הביטחון לבין מנכ"ל משרד הביטחון אלוף מיל' עמוס ירון נקבע כי משרד הביטחון יקדים תשלום מיקדמות על חשבון רכש ביטחוני בחברה. על פי דרישת האוצר אתמול, נקבע כי התמיכה של משרד הביטחון תינתן בכפוף לשיתוף פעולה מלא מצד הנהלת החברה והעובדים במימוש המלצות דו"ח ועדת ואיש.

ועדת ואיש, שהוקמה בפברואר, קובעת כי הסיבה העיקרית למצבה הקשה של תעש היא ההפסדים המצטברים הגדולים של מפעלי הנשק הקל (הקבוצה למערכות ביטחוניות). אמנם הנהלת תעש טוענת כי השנה, ובעיקר לאור האירועים מאז פיגועי הטרור בארה"ב, יש עניין גדל יותר בתחמושת, אך לא ידוע אם יהיה לכך ביטוי בתוצאות של 2001.

ועדת ואיש קובעת כי גורמי הפסד נוספים בחברה הם הפעילויות של מפעל "ראם" המייצר רכיבים אלקטרוניים ומפעל התקשורת המייצר טלפונים ציבוריים. הוועדה ממליצה, כי לאור העבר העסקי ולאור התחזיות בעתיד, יש לסגור מפעלים אלה - ובראש וראשונה את מפעלי הנשק הקל, שאחד מהם נמצא בקרית שמונה - או לחלופין למצוא להם קונה. במפעלי הנשק הקל מיוצרים ומפותחים רובי הסער, גליל ותבור וכן המקלע "נגב" וכן סידרת אקדחי "יריחו" ו"נשר המדבר". במסגרת חטיבה זו פועל גם בית הספר ללוחמה בטרור. סגירת מפעלים אלה, ופעולות ייעלו נוספות יחייבו את הנהלת תעש לפטר מאות עובדים. ההערכה היא כי מדובר בכ-400 עובדים לפחות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully