וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גליה מאור: יוחמרו הקריטריונים למתן אשראי; פרמיית הסיכון תעלה

הארץ

25.10.2001 / 7:27

הדבר נובע מהשילוב של מיתון עולמי, מיתון מתמשך בישראל, קשיים ביטחוניים, אי יציבות פוליטית ואי ודאות כוללת

מאת עמית שרביט

השילוב של מיתון עולמי, מיתון מתמשך בישראל, קשיים ביטחוניים, אי יציבות פוליטית ואי ודאות כוללת יביא לגידול בהפרשות לחובות מסופקים בטווח הקצר, ויגדיל במידה רבה את הסלקטיוויות במתן אשראי - כך אמרה מנכ"ל בנק לאומי , גליה מאור, בכנס לקוחות עסקיים של הבנק השבוע.

ההפרשה לחובות מסופקים בלאומי הגיעה ל-271 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2001 בהשוואה ל-257 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2000. כמו כן, מהדו"חות הכספיים של הבנק עולה כי במחצית הראשונה של השנה חל גידול בחובות שאינם נושאים הכנסה, ובחובות בהשגחה מיוחדת (חוב שהנהלת הבנק רואה צורך להגביר את המעקב והפיקוח ואולם אינה צופה בגינו הפסדים). בנוסף, על פי הוראות המפקח על הבנקים להפרשה מיוחדת, הבנק הודיע כי יפריש 380 מיליון שקל במחצית השנייה של השנה.

מאור סבורה גם שפרמיית הסיכון תעלה ותקזז, לגבי חלק מהלקוחות, את הירידה בשיעור הריבית הבסיסית. לדבריה, חברות שלא יוכלו להציג תוכנית עסקית מבוססת - יתקשו יותר מבעבר לגייס אשראי. כמו כן, הוסיפה, המחירים ודרישות הביטחונות מהלקוחות ישקפו בהתאמה רבה את רמת השירות ואת רמת הסיכון הגלומה בפעילות עם הלקוח.

עוד הוסיפה מאור כי לאומי מתמקד בבניית בנקאות פרטית גלובלית. לדבריה, הביקוש לשירות זה יגדל בשנים הקרובות. כמו כן צופה מאור כי השנה תסתיים בירידת תוצר עסקי בשיעור של כ-1%. התוצר המקומי הגולמי יעלה בכחצי אחוז בלבד, ותחול ירידה מסוימת בתוצר לנפש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully