וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שטרום יאשר לכבלים מיזוג מלא אם יתחייבו להתחרות בבזק

הארץ

25.10.2001 / 8:57

לחברות הכבלים אין הטכנולוגיה הנדרשת לפעול בתחום הטלפוניה; בחברות הכבלים מעריכים כי הן יוכלו להקים רשת טלפוניה יעילה רק בתוך 3-5 שנים

מאת הדר חורש

הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, הציע לחברות הכבלים היתר למיזוג מלא אם יציגו תוכנית מפורטת להפעלת רשת תקשורת טלפונית שתתחרה בבזק . עד כה נהג שטרום לומר שאישור למיזוג מלא של הכבלים מותנה רק ביציבותה של חברת הלוויין, האמורה להתחרות בתחום הטלוויזיה הרב ערוצית.

שטרום אישר אתמול כי בהיעדר תוכנית להקמת רשת תקשורת טלפונית, אין הוא מתכוון לאשר את המיזוג. עם זאת, לחברות הכבלים אין לעת עתה טכנולוגיה המאפשרת להן להקים מערכת טלפוניה שתתחרה בבזק. בחברות הכבלים מעריכים כי הן יוכלו להקים רשת טלפוניה יעילה רק בתוך 3-5 שנים.

הממונה עומד למסור את החלטתו הסופית בעניין בקשת המיזוג של חברות הכבלים לאחר שיקבל את חוות דעתו של משרד התקשורת. משרד התקשורת תומך עקרונית בבקשת חברות הכבלים למיזוג מלא ביניהן.

המיזוג שמתכוון הממונה על ההגבלים לאשר הוא מיזוג תשתית הכבלים בלבד. ההיתר יאפשר לחברות הכבלים להקים רשת מאוחדת שתוכל בבוא העת לספק שירותי טלפון ארציים. חברות הכבלים טוענות כי בהיתר זה אין מענה לצרכיהן והן אינן מתכוונות לעשות בו שימוש.

מטרתן העיקרית של חברות הכבלים היא לאחד את פעילות השידורים שלהן, באופן שיאפשר להן להתייעל על ידי צמצום מינהלות, מחלקות שיווק ומכירות ומחלקות התקנות ושירות.

ההשקעות הנדרשות בתשתית הכבלים לצורך שיפורים בשירות הדיגיטלי, שירות אינטרנט ושירותי תקשורת, ימומנו מאשראי בנקאי. חברות הכבלים טוענות כי לא יוכלו לקבל את האשראי הנדרש ללא פעולות ההתייעלות והארגון מחדש שיתאפשרו כתוצאה ממיזוג מלא.

הממונה על ההגבלים העסקיים חושש כי מיזוג מלא בין שלוש חברות הכבלים יפגע ביכולתה של חברת הלוויין להתבסס בשוק הטלוויזיה הרב ערוצית בישראל והכבלים ימשיכו לשמור על מעמדן המנופוליסטי. עם זאת אמר שטרום כי יהיה מוכן ליטול את הסיכון בפגיעה בתחרות בתחום הטלוויזיה, לו יכלו חברות הכבלים להבטיח את התחרות בתחום הטלפון.

נשיא חברת תבל, יוסי דואר, אמר אתמול כי בכוונת חברות הכבלים להגיש לממונה תוכנית מפורטת להקמת רשת תקשורת טלפונית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully