וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ההטבות הכלכליות לקיבוצים יוגדרו מחדש

סקירת עיתונים / מעריב

25.10.2001 / 8:17

החלטות הוועדה הציבורית, שתקבע מחדש את ההגדרה לקיבוץ, ישפיעו על המיסוי, שיוך נכסי הקיבוץ, והפרטת השירותים - כך מדווח "מעריב"

היועץ המשפטי לממשלה אליקים רובינשטיין, רשם האגודות השיתופיות אורי זליגמן וראשי התנועות הקיבוציות, החליטו לאחרונה להקים ועדה ציבורית-מקצועית שמטרתה היא להגדיר מחדש מהו קיבוץ - כך מדווח הבוקר "מעריב".

להמלצות ועדה זו יהיו השלכות כלכליות רבות בנושאים שונים הקשורים למעמדם, זכויותיהם הכלכליות וחובותיהם, של תושבי הקיבוצים ברחבי הארץ.

לדברי "מעריב", בין האנשים ששמם הועלה כחברים אפשריים בוועדה זו: פרופ' אליעזר בן-רפאל (ראש הוועדה), נעמי כרמון, גדליה גל, יורם גבאי, אהרון ידלין וכן נציגים של התנועות הקיבוציות.

ההחלטה על הקמת הוועדה נבעה בעיקר בשל הוויכוח הקיים כיום בתוך התנועה הקיבוצית בין אלה המעוניינים שהגדרת הקיבוץ תישאר כפי שהיא, ושבמסגרתה הנכסים שייכים לכלל ולא לפרט, לבין אלה הדורשים להרחיב את ההגדרה, כך שתתאים לשינויים הרבים הקיימים באורח החיים הקיבוצי.

על פי מצב הדברים כיום, קיבוצים רבים אינם יכולים לבצע שינויים חברתיים וכלכליים שעליהם החליטו מכיוון שכל שינוי המנוגד להגדרת הקיבוץ הקיימת, משנה את הסיווג הקיים של היישוב, ומבטל בכך את הזכויות וההטבות בתחומים שונים שמהן נהנים התושבים המתגוררים במקום. הוועדה צפויה לסיים את עבודה בתוך מספר חודשים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully