וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המחוזי דחה טענת הדירקטורים לשעבר בבנק צפון אמריקה כי הכנ"ר פעל בניגוד לצו מניעה

הארץ

25.10.2001 / 9:42

החלטת נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים ניתנה במסגרת תיק הפירוק של בנק צפון אמריקה. פסק דין שניתן נגד הדירקטורים של הבנק הטיל עליהם את האחריות לקריסתו

מאת אסף ברגרפרוינד

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה אתמול את טענתם של הדירקטורים לשעבר בבנק צפון אמריקה, דוד גאון ויואל הרצוג, כי כונס הנכסים הרשמי של ישראל החל בהליכי הוצאה לפועל נגדם בניגוד לצו מניעה שניתן בעניין; ההליכים נפתחו בשוויץ בהיקף של 140 מיליון דולר.

נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים ורדי זיילר, דחה את הפירוש שנתנו השניים להחלטה הקודמת, וקבע כי אין מדובר בצו מניעה.

החלטת נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים ניתנה במסגרת תיק הפירוק של בנק צפון אמריקה. פסק דין שניתן נגד הדירקטורים של הבנק הטיל עליהם את האחריות לקריסתו, ולפיכך התחיל כונס הנכסים, המיוצג על ידי עו"ד יוסי שגב ועו"ד סיני אליאס, בהליכי הוצאה לפועל נגד דוד גאון, בנו של איש העסקים נסים גאון, והרצוג, חתנו.

במקביל, הגישו אתמול גאון והרצוג תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד כונס הנכסים הרשמי ונגד בנק ישראל, ובה הם טוענים כי לאור הסכמי הפשרה שחתם כונס הנכסים הרשמיעם דירקטורים נוספים בבנק וביניהם ג'ו נקש, הם אינם צריכים לשלם למפרק סכום העולה על 10 מיליון דולר.

לטענתם של גאון והרצוג, בהסכם פשרה שנחתם עמם ב-95' הם התחייבו לשלם 15 מיליון דולר בארבעה תשלומים שנתיים, ו-10 מיליון דולר נוספים בהמשך, כאשר מצבם הכספי יאפשר זאת.

בכתב התביעה, שהוגש באמצעות עו"ד מיכאל שחור, נטען כי במו"מ לחתימת הסכם הפשרה, הצהיר כונס הנכסים הרשמי כי בהסכמי פשרה עתידיים עם דירקטורים נוספים, ייגבו סכומים שאינם פחותים מהסכום ששילמו גאון והרצוג.

ואולם בכתב התביעה נטען כי למרות ההבטחה, חתם הכנ"ר ב-98' עם דירקטור נוסף בבנק, ג'ו נקש, על הסכם פשרה תמורת 10 מיליון דולר בלבד.

גאון והרצוג טענו בכתב התביעה כי לאור הוראות חוק החוזים - ההסכם שנחתם עם נקש פוטר אותם מההסכמות שאליהם הגיעו עם הכונס בהסכם הפשרה. שכן לדבריהם הכונס הרשמי לא רשאי לתבוע מהם מעבר לסכום הפשרה שנחתם עם נקש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully