וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל בקווב: מקווה שברבעון השלישי ראינו את התחתית

נטע יעקבי

25.10.2001 / 21:14

שינוי האסטרטגיה של החברה הביא להתמקדות בפרואקטיב פורטל, אשר על פי תכנוני החברה יהפוך ליצרן ההכנסות העיקרי של החברה, החל מהמחצית השנייה של 2002

"הגבנו בזמן", אומר היום מנכ"ל בקווב , אלי ברקת, ומתכוון לשינוי האסטרטגיה של החברה. "הבנו שהאסטרטגיה הנוכחית לא תביא לצמיחה, ולכן פנינו לתחום הפרואקטיב פורטל ואנחנו כבר מרגישים בשינוי". במשפט הזה מתמצת ברקת את המעבר שביצעה החברה בשנה האחרונה, מקו המוצרים המסורתי שלה - תשתיות דחיפה לארגונים - לכיוון הפרואקטיב פורטל.

בקווב פרסמה אמש את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי, שהצביעו על ירידה בהכנסות לעומת השנה שעברה. ההכנסות ברבעון הסתכמו ב-4.5 מיליון דולר לעומת 11.7 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד ו-4.6 מיליון דולר ברבעון השני של השנה. ההפסד הנקי נטו הסתכם ב-9.2 מיליון דולר, או 0.24 דולרים למניה, לעומת הפסד של 1.5 מיליון דולר או 0.04 דולרים למניה ברבעון המקביל אשתקד ו-11.6 מיליון דולר או 0.30 דולרים למניה ברבעון השני של השנה. בשורה התחתונה הצליחה החברה לעלות על תחזיות האנליסטים בסנט אחד.

עם התמשכות ההאטה, התמעטו התקנות המוצרים של בקווב אצל חברות, אשר העדיפו להשקיע במערכות הקיימות ולהפיק מהן מקסימום רווח מאשר להשקיע במערכות חדשות. התמעטות ההתקנות של בקווב העלתה את השאלה שנשאלת במקרה של חברות רבות הנפגעות מההאטה: עד כמה הטכנולוגיה שלה באמת נחוצה. ברקת מסביר כי הבעייתיות בתשתיות הדחיפה היתה שמדובר באפליקציה עצמאית וחדשה, שלא מקושרת למערכות הקיימות באופן הדוק, ועל כן נפגעה בין הראשונות.

"הפרואקטיב פורטל יהפוך ליצרן ההכנסות העיקרי במחצית השנייה של 2002"

לעומת קו המוצרים הקודם, ברקת נלהב למדי בנוגע לתפנית שביצעה החברה לכיוון הפרואקטיב פורטל, אשר מטרתו להפוך את הפורטל הפנימי של חברות מפסיווי לאקטיווי, ועל ידי כך לסייע להן להפיק את המירב מהפורטל שלרוב הושקעו בו כספים רבים. "בניגוד לאפליקציה הקודמת", אומר ברקת, "אפליקציה זו מכוונת לסייע לחברות להפיק את המקסימום מהפורטלים הקיימים אצלן, ולכן תואמים את האווירה הנוכחית בשוק". בקווב החלה להריץ את קידום המכירות לפרואקטיב פורטל בתחילת הרבעון, ומהחברה נמסר כי היא כבר חתמה על ע,יסקה משמעותית עם אחד האינטגרטורים הגדולים בתעשייה, אשר ישווק את המוצר בפני עצמו, וכמשולב בתוך המערכות שלו.

את ההתלהבות מהמוצר החדש מסביר ברקת בכך ששוק הפורטלים מוערך כיום במיליארד דולר, וכי עד 2003 הוא צפוי לצמוח ל-6 מיליארד דולר. בקווב מתכוונת לשווק את המוצר הן באופן ישיר והן דרך הסכמי OEM. לדברי ברקת, שלב ההחדרה של המוצר הוא ארוך יחסית ואורך כ-6-9 חודשים. לפיכך, הוא צופה כי ההכנסות מהמוצר יתבטאו בשורת ההכנסות החל מתחילת השנה הבאה. בסופו של דבר מתכננת החברה להפוך את הפרואקטיב פורטל ליצרן ההכנסות העיקרי שלה, במחצית השנייה של 2002.

בהודעת החברה נמסר כי הרבעון התבצע כמתוכנן, וכי דווקא אירועי הטרור האחרונים ווירוסי המחשב העלו את הצורך והמודעות לתקשורת קריטית ואמינה בקרב לקוחות פוטנציאליים. במהלך הרבעון הוסיפה החברה 51 לקוחות חדשים, ברובם דרך שותפת ה-OEM שלהם, SAP. במהלך הרבעון כללו מכירותיה של החברה לקוחות מוכרים כפרוקטר אנד גמבל, רנו, בורסה איטליאנה, ניקו סקיוריטיס ואוונס אילינוי.

הרבעון השלישי מהווה את התחתית ומכאן תתחיל צמיחה וצמצום הפסדים

שאלה המתבקשת היא מה עם רווחיות? לפני שנה צפתה החברה כי תעבור לרווחיות בתחילת 2001, אלא שלהאטה הכלכלית היו תכנונים אחרים בשבילה והחזירה את הגלגל לאחור. "אנו נמצאים היום במקום בו היינו לפני שנה", לדברי ברקת, ובכל זאת, הוא מוכן להסתכן ולהעריך כי החברה תגיע לרווחיות במהלך המחצית השנייה של 2002.

בסיום הרבעון השני של השנה הודיעה בקווב כי תרשום הוצאות חד פעמיות ברבעון השלישי בגובה של 1.8 מיליון דולר, אך הן הסתכמו לבסוף ב-2.8 מיליון דולר. בחברה החליטו לבצע מחיקה אגרסיווית יותר, על מנת למנוע מחיקות נוספות בעתיד. "כפי שזה נראה היום לא נבצע מחיקות נוספות".

עוד מהלך שמטרתו לשמור על מבנה ההוצאות של החברה בה לידי ביטוי בקיצוץ של 25% מכוח האדם ברבעון הקודם. הקיצוץ חסך לחברה 15% מההוצאות. ברבעון הרביעי צופים בבקווב קיצוץ נוסף בהוצאות של 7%-8%. בשורת ההכנסות לא צופים בחברה צמיחה מהרבעון השלישי, ומקווים לסיים את השנה עם יותר מ-40 מיליון דולר בקופה. לחברה יש 47 מיליון דולר בקופה, המשמשים לה כבטחונות. שריפת המזומנים של החברה היתה כ-5.4 מיליון דולר לרבעון, אשר יצטמצמו החל מהרבעון הבא.

ברקת מבקש ליצור תחושת ביטחון אצל המשקיעים ומסכם: ברבעון השלישי ראינו את התחתית ומכאן תתחיל ההמראה כלפי מעלה, עם צמיחה בהכנסות וצמצום ההפסד במטרה להגיע לרווחיות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully