וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק שינה מגמה - עולה בכ-2%; קומברס עברה מירידה של 12% לעלייה של 2%

גתית פנקס

25.10.2001 / 22:19

רדוויו נופלת ב-20.6% בתגובה לדו"חות מאמש שתאמו את אזהרת הרווח; הרמוניק צונחת בכ-37%; פריסייס עולה ב-9.6% ואראל תקשורת מזנקת ב-48% במחזור קטן; לריכוז נתוני המסחר במניות הישראליות

המחצית הראשונה של יום המסחר התאפיינה בירידות במדדים המובילים, בין השאר עקב ירידה חדה מהצפוי בשווי ההזמנות למוצרים בני קיימא. ואולם, המדדים ביצעו קאמבק מרשים, וכיוון המסחר השתנה כליל.

ציידי המציאות, שביקשו לנצל את הירידות החדות, מזרימים פקודות קנייה ושולחים כעת את הנאסד"ק לעלייה של 2%, ואת הדאו לעלייה של 1%. מי שמסייעת לנאסד"ק לעלות כעת היא מניית JDS יוניפייז (סימול JDSU), שתפרסם את תוצאותיה הכספיות לאחר המסחר שאמורות לכלול הפסד של 3 סנט למניה. המניה עולה כעת ב-6% במחזור מסחר גדול מהממוצע.

היום דווח כי שווי ההזמנות למוצרים בני קיימא בארה"ב נפל בחודש ספטמבר בשיעור גדול מהצפוי של 8.5% לעומת החודש הקודם. רמת ההזמנות - 165.44 מיליארד דולר, היתה הנמוכה ביותר מאז אוגוסט 1996. מסתבר, כי התקפות הטרור על ארה"ב פגעו קשות ברכישות של מוצרים בני קיימא, אולם על אף הנתונים הקשים הללו, המשקיעים נראים אופטימיים יחסית בשעה זו.

מבין מפרסמות הדו"חות בלטה היום חברת שירותי הטלקום האמריקאית וורלדקום (סימול WCOM), שדיווחה היום על נפילה של 60% ברווחי הרבעון השלישי של השנה, נוכח מה שהיא הגדירה: לחצים בתחום התמחור, ההאטה בכלכלה והתחרות הגוברת בשוק. החברה אף הזהירה כי צפויה האטה בצמיחת ההכנסות של עסקי הליבה שלה - תקשורת נתונים ואינטרנט - ברבעון הרביעי ובשנת 2002.

קומברס שינתה מגמה עם המדדים

המגמה בקרב המניות הישראליות אף היא השתנתה, וכעת היא מעורבת. העיניים נשואות אל עבר מניית קומברס , שעל אף אזהרת הרווח שלה מאמש ודו"חות אנליסטים לא מעודדים כלל שפורסמו במהלך היום, מצליחה כעת לעלות ב-2.4% למחיר של 18 דולר - מהלך מרשים בהתחשב בעובדה שהמניה רשמה מוקדם יותר ירידות של כ-12%.

השמועות שאפפו את השוק בתקופה האחרונה על אזהרת רווח קרבה ובאה התממשו אתמול, שעה שקומברס פירסמה כי היא צופה ירידה של 10% בהכנסות הרבעון השלישי לעומת התחזיות הקודמות, ובמלים אחרות: הכנסות של 295 מיליון דולר. בשורה התחתונה החברה מעריכה כי תדווח על ירידה של 45% ברווח הנקי ל-11 סנט למניה. בסוף נובמבר או תחילת דצמבר החברה תפרסם את התוצאות המלאות.

התגובות החיוביות כלפי קומברס בהחלט אינן מנת חלקה של מניית רדוויו היום. הדו"חות הגרועים של החברה מאמש - שעמדו אומנם באזהרת הרווח המוקדמת - מובילים את המניה כעת לצניחה של 20.6% למחיר של 30 סנט, המשקף לחברה שווי זעום של כ-4.5 מיליון דולר.

מדו"חות החברה לרבעון השני עלה כי בנוסף לירידה בהכנסות - שהסתכמו ב-1.7 מיליון דולר - והעמקת ההפסדים - 3.9 מיליון דולר, היא אף ביצעה פיטורים של 20% מעובדיה, נוסף על אלה שעליהם הודיעה לפני שלושה חודשים. וכך, החברה פיטרה 40% מעובדיה והיא מקווה להפחית בצורה זו את ההוצאות התפעוליות שלה ב-3.3 מיליון דולר לרבעון.

הרמוניק צונחת בכ-40% במחזור גבוה פי 10 מהממוצע

מניית חברה נוספת שרושמת ירידה חדה היא זו של הרמוניק , שצונחת כעת ב-37.3% למחיר של 7.3 דולרים, במחזור מסחר הגבוה פי 10 מהממוצע במניה. הרמוניק אומנם אינה חברה ישראלית קלאסית, ואולם הקשר שלה לארץ הוא בדמות משה נצרתי ויוסי ברגר הישראלים - מייסדיה - ובמרכז הפיתוח הגדול שהיא מחזיקה בקיסריה. החברה, המספקת פתרונות להעברת וידיאו, קול ונתונים בפס רחב מעל גבי תשתית הכבלים, פירסמה אמש את תוצאותיה הכספיות שעמדו בתחזיות, אולם "זכתה" היום להורדת המלצה מ"קנייה" ל"החזק" מאת בית ההשקעות UBS ורבורג.

בצד העולות ראויה היום לציון מניית פריסייס , שמצליחה היום לעלות ב-9.6% למחיר של 19.4 דולר. מאז פרסום תוצאותיה הכספיות הטובות לרבעון השלישי לפני יומיים הצליחה המניה לעלות ב-16.5% למחיר המשקף לחברה שווי שוק של כ-515 מיליון דולר.

גם מניית קומפיוג'ן מצליחה לעלות בעקבות הדו"חות, ב-5.5% למחיר של 3.4%. החברה דיווחה היום על עלייה של 94% בהכנסות מהרבעון המקביל ל-3.1 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2001. בשורה התחתונה, רשמה החברה הפסד של 3.5 מיליון דולר, לעומת 4 מיליון דולר ברבעון המקביל.

עוד בולטות: מניית אראל תקשורת , שמזנקת ב-48% למחיר של 74 סנט במחזור מסחר נמוך יחסית לממוצע; ומניית טריון שעולה ב-7.1% למחיר של 11.5 דולרים, על רקע הדו"חות הטובים והעלאת מחיר היעד מצד בית ההשקעות ליהמן ברדרס מ-10 דולר ל-15 דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully