וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סרגון: הוצאות חד פעמיות עצומות של 17.8 מיליון דולר כולל מחיקות מלאי; ההפסד פרופורמה - בהתאם לתחזיות

גתית פנקס

26.10.2001 / 0:04

הכנסות של 3.1 מ' ד' - טוב מהתחזיות; הפסד פרופורמה של 19 ס' למניה לעומת תחזית להפסד של 23 ס'; יתרות המזומן התכווצו ב-4.3 מ' ד'; שולי רווח גולמי של 10.1% בלבד

הדו"חות שפירסמה היום חברת סרגון לרבעון השלישי הצביעו על המשך הירידה בהכנסות ועל שיפור קל בלבד בהפסדים, לעומת אלה שהציגה ברבעון השני של השנה (פרופורמה). יחד עם זאת, בבחינת הדו"חות המלאים של החברה, בהכללת מחיקות מלאי והוצאות חד פעמיות של 17.8 מיליון דולר, התמונה הופכת לאופטימית פחות.

חברת התקשורת האלחוטית סרגון, שמוצריה מאפשרים העברת נתונים, קול ווידיאו בפס רחב אלחוטי מנקודה לנקודה, דיווחה היום כי הכנסותיה הסתכמו ב-3.1 מיליון דולר ברבעון - ירידה של לא פחות מ-47% מהכנסות הרבעון השני וירידה חדה אף יותר, של 63% מהכנסות הרבעון המקביל.

בבית ההשקעות CIBC העריכו כי החברה תדווח על הכנסות של 2.7 מיליון דולר, באוסקר גרוס היו פסימיים אף יותר וציפו להכנסות של 2.5 מיליון דולר, אולם החברה השאירה שתי תחזיות אלה מאחור.

הוצאות חד פעמיות של 17.8 מ' ד'

בעיה לא פשוטה טמונה בשולי הרווח הגולמי של החברה. אלה הסתכמו ב-10.1% מההכנסות ברבעון השלישי, לעומת 32% ברבעון השני של 2001. לדברי החברה, הסיבה לירידה הדרמטית היא לאור ייצור בכמויות נמוכות יותר והוצאות תקורה גבוהות יותר.

הפסדיה של החברה הסתכמו ב-3.9 מיליון דולר ברבעון השלישי - נקודה מעודדת מעט, שכן ברבעון השני של השנה החברה הציגה הפסדים של 4.7 מיליון דולר. בבחינת ההפסד למניה, מדובר בהפסד של 19 סנט (על בסיס דילול מלא), וזאת לעומת תחזית ממוצעת בוול סטריט להפסד של 23 סנט למניה. ההסבר לירידה בהפסדים הוא תוכנית הקיצוצים המאסיווית בה נקטה החברה.

יחד עם זאת, התוצאות פרופורמה אינן כוללות הוצאות חד פעמיות בסך 17.8 מיליון דולר עבור מחיקות מלאי שביצעה החברה - סכום עצום בהתחשב בהכנסות הנמוכות יחסית.

הקופה התכווצה ב-4.3 מ' ד'

ולמרות הכל, שרגא כץ, נשיא מנכ"ל החברה, עדיין נשמע מעודד כאשר הוא מדבר על המעבר של החברה משוק ה-CLECs לשוק הסלולר, והוא אף מעדכן כי הפעילות בשוק הסלולר התחילה "להראות הצלחה", כדבריו.

"במהלך הרבעון האחרון המשכנו להתמקד בצורה אגרסיווית בשלושה שווקים: סלולר, ארגונים גדולים ותשתיות עירוניות. הסגמנט של מכירות לארגונים גדולים נותר על המסלול והמשיך לצמוח", אמר כץ. סרגון אף הודיעה כי במהלך הרבעון השלישי של השנה פתחה משרדים אזוריים באסיה ואמריקה הלטינית, שם "הדרישה לקישוריות אלחוטית גדלה לאור מחסור בתשתיות של Wireline והמשך תהליכי הרגולציה".

בסיום הרבעון יש לסרגון 56.8 מיליון דולר ביתרות מזומנים, כולל השקעות לטווח קצר, לעומת קופה בה היו 61.1 מיליון דולר בסיום הרבעון השני של השנה - כלומר, ירידה של 4.3 מיליון דולר. שווי השוק של סרגון הוא מתחת למזומנים שלה, 42 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully