וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בימ"ש בבולגריה דחה תביעת גד זאבי להכיר בהשקעה של 23.5 מיליון ד' בבלקן אייר

הארץ

26.10.2001 / 8:34

דרישת ההכרה בחוב הוגשה כחלק ממאבק משפטי שמנהלת קבוצת גד זאבי מאז הפסיקה חברת התעופה הבולגרית את פעילותה באופן זמני

מאת זוהר בלומנקרנץ

בית משפט בבולגריה דחה שלשום דרישה של קבוצת גד זאבי, להכיר בה כנושה של חברת התעופה בלקן אייר, בעקבות השקעה של 23.5 מיליון דולר בחברה. בכוונת קבוצת זאבי לערער על החלטת בית המשפט, שדן בתביעתה בערכאה נמוכה (בהרכב של שופט אחד), ולפנות לערכאה גבוהה יותר.

דרישת ההכרה בחוב הוגשה כחלק ממאבק משפטי שמנהלת קבוצת גד זאבי מאז הפסיקה חברת התעופה הבולגרית את פעילותה באופן זמני, לאחר שנקלעה לקשיים כלכליים. בעלי חוב אחרים של בלקן אייר הם חברת הביטוח הבולגרית בולסטראד; יאט"א - הארגון הבינלאומי של חברות תעופה סדירות, ויורוקנטרול - המעניקה שירותי פיקוח אווירי באירופה.

במקביל לתביעה המתנהלת בבולגריה הגיש גד זאבי, באמצעות חברת זאבי אחזקות, תביעה בסכום של 230 מיליון דולר נגד ממשלת בולגריה (שהחזיקה ב-20% מבלקן אייר). התביעה הוגשה למוסד הבינלאומי לבוררות בפאריס שליד האו"ם.

עד לסוף החודש אמור המוסד הבינלאומי לבוררות להכריז מי יהיה הבורר מטעמו, שיישב בהרכב של שלושה בוררים. את זאבי ייצג בבוררות יו"ר מועצת המנהלים לשעבר של אל על, יוסף צ'חנובר.

לטענת זאבי, ממשלת בולגריה לא עמדה בהתחייבויות שעליהן חתמה בהסכם המכירה של בלקן אייר לזאבי אחזקות. בפניית זאבי אחזקות לבורר הבינלאומי נכתב כי "ממשלת בולגריה הפרה את ההסכם שעליו חתמה בכמה סעיפים מהותיים, ובהם אי שיתוף פעולה בשמירת מעמדה של בלקן אייר כמוביל לאומי; מצגים שגויים בהסכם ההפרטה כמו חוסר בנכסים ואי הצגת התחייבויות של עשרות מיליוני דולרים, ואגרות תעופה ממשלתיות שהועלו במאות אחוזים בסמוך לחתימת ההסכם".

מנגד טוענת ממשלת בולגריה שקבוצת גד זאבי לא עמדה בהתחייבויות ולא הזרימה את סכומי הכסף שהתחייבה עליהם. ביוני 99' עברה חברת התעופה הבולגרית הפרטה ומניות הממשלה נמכרו. 75% ממניות חברת בלקן אייר נרכשו ע"י זאבי אחזקות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully